Visutý most

Reutte, jako ,,brána do Tyrolska ‘‘

Reutte známá také jako ,,brána do Tyrolska‘‘ leží nedaleko Innsbrucku. Cesta sem, vám zabere zhruba 5 hodin cesty, ale určitě nebudete litovat.

Na visutý most

Novodobým symbolem je visutý most v Reutte. Jedná se o nejdelší visutý most na světě a jmenuje se Highline 179. Most, který je upevněn na ocelových lanech, visí nad zdejším údolím hor. Pokud se po mostě chcete projít, musíte se dostat na jeden z kopců, mezi kterými byl most postaven. Ve chvíli, kdy budete na vrcholu, stejně jako u jiných atrakcí projdete turniketem a vydáte se do nekonečného prostoru.  Dokonce uvidíte i tu hlubinu pod sebou, protože podlaha byla vytvořena z kovových roštů. Vstupenka na visutý most je obousměrná, takže pokud to zvládnete, neuvěřitelný výhled si můžete vychutnat z několika úhlů. Na konci východu z mostu uvidíte i hrad Ehrenberg nebo pevnost Claudia, které také stojí za to navštívit.

Erlebnismuseum

Toto muzeum se nachází na stejném místě jako pokladnu vstupenek na visutý most. Zdejší expozice jsou věnovány středověku a dotýkání, zkoušení všeho je zde povoleno. Muzeum je rozděleno tematicky. Takže v jednom sále si můžete vyzkoušet třeba vážení zboží, jako středověcí kupci, v dalším si třeba potěžkáte brnění. Mezi další tematické místnosti patří alchymistická laboratoř nebo místnost s 3D projekcí turnaje rytířů. Na své si zde přijdou opravdu všechny věkové skupiny.

Kam na túru

Stejně jako oblast Reutte i celé Tyrolsko je protkáno množstvím turistických a cyklistických tras. Neměli byste však nechat ujít vrchol Hahnenkamm. Na horu se můžete vydat buď pěšky nebo kabinovou lanovkou. Tak či tak, určitě se pokocháte krásnou krajinou a pestrou přehlídkou až šest seti druhů rostlin. Pokud vás horská panoramata přestanou bavit, zavítejte do přírodního parku s názvem Lechtal. Ten se rozkládá po březích řeky Lech a je jedno jestli zvolíte pěší chůzi nebo kolo, zaručeně vás ohromí ta již jednou opěvovaná nádherná a čistá příroda.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.