Předpověď počasí

Norská předpověď počasí: Jistota nejen při plánování dovolené

Plánování jakéhokoli pobytu vyžaduje nejen sbalení veškerých potřebných věcí, ale především optimální volbu konkrétního termínu. Ta se odvíjí od počasí, jež bude panovat v dané destinaci. Většinou jsme si už zvykli na dlouhodobé předpovědi. Mnohé ale nedokážou přesně ani naznačit, jak skutečně bude. Právě proto si v následujících řádcích představíme norské yr.no počasí a také některé zajímavé alternativy.

yr.no

Přesná norská předpověď počasí

Spolehlivá norská předpověď počasí je dnes hodně populární. Sledují ji prakticky miliony lidí po celé planetě. Ýr no pro Českou republiku je více platformovou předpovědí. Podívat se na ni lze jak přímo online na počítači, tak i na mobilu ve speciální aplikaci. Typická je šestihodinovými intervaly a také hodinovým meteogramem. Zjistit si lze informace týkající se množství srážek, rosného bodu, vlhkosti vzduchu či oblačnosti a mnohých dalších detailů. Poměrně hodně oblíbená je především dlouhodobá devítidenní předpověď počasí. Originální norské počasí lze najít na www.yr.no. Web sice není v češtině, nicméně ýr no pro Českou republiku zde najdete. Stačí si jen zvolit daný region.

Počasí každou hodinu na Meteoskopu

Výbornou alternativou zmiňované norské předpovědi počasí je Meteoskop radar. Ten nabízí jak předpověď na každou hodinu, tak i dlouhodobé speciální odhady počasí. Založena byla tato služba v roce 2012 a její facebookový profil má již více než 14 000 fans. Jejími hlavní přednostmi jsou meteogramy, třídenní hodinová předpověď a více než 15 000 míst po celé ČR, na něž se předpověď vztahuje. Podívat se samozřejmě můžete i na radar.

Meteoskop

Využívat lze klidně obou zároveň

Není nezbytné volit mezi oběma předpověďmi. Optimální je instalace yr.no počasí i Meteoskopu do mobilu. Pohodlně si spustíte aplikaci kdekoli a ihned si zjistíte, kdy přijdou srážky a třeba i dlouhodobou předpověď. Nic kromě trochy času při instalaci aplikace vás to stát nebude.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *