Innsbruck

Město i horské výšiny: Innsbruck

Innsbruck nenabízí jen krásnou horskou přírodu, ale i kulturní zážitky. Na své si tady přijdou opravdu všichni.

Ve městě

Innsbruck je největším městem Tyrolska a přezdívá se mu hlavní město Alp. Zajímavostí je tady opravdu mnoho, ale tou nejvíce zajímavou je spojení města a městského ruchu s přírodou. Co se týká města, určitě byste si neměli nechat ujít ulici Maria-The-resien-StraBe. Ulice je opravdu kouzelná a můžete se pokochat mnoha výkladními skříněmi obchodů nebo si něco koupit.  Město také nabízí spoustu barů a restaurací s tyrolskými specialitami jako například tyrolské jehněčí.  O letních prázdninách také probíhá Festival staré hudby, který je oslavou renesanční a barokní hudby a na nádvoří zámku Hofburg probíhají zase promenádní koncerty.

V horách

V jednu chvíli si dopřáváte kávu v některé z kaváren ve městě a zanedlouho se můžete sedět na terase horské restaurace ve výšce klidně i 2000 metrů nad mořem. V centru města se totiž nachází stanice lanovky, která vás vyveze až nahoru. Lanovky s šikmým lanovým mostem navíc navrhla světoznámá architektka Zaha Hadid, které vedou přes řeku Inn. Během 20 minut se tak ocitnete ve výšinách. Výchozími body pro další putování v horách jsou  Hafelekar a Seegrube.

Turistika v Innsbrucku

Asi nikde není město a horské výšiny, tak blízko u sebe.  Určitě toho využijte a spojte návštěvu města s výletem do hor. Samozřejmě s pořádnými botami.  Kromě bot přidejte do batohu i opalovací krémy, horské slunce je velmi intenzivní.  Čeká vás tu okolo 40 tras a to jen mezi přírodním parkem Karwendel a Tuxskými Alpami. Trasy jsou zde dobře značeny, takže se nemusíte bát, že byste se ztratili. Do hor se nemusíte vydat jen z města, můžete se ubytovat i v některé ze 40 vesniček v okolí Innsbrucku. Tyto tyrolské vesničky totiž nabízí idylické zázemí pro všechny turisty. Tu typickou atmosféru Tyrolska vytváří krásné zdobené kostely, selské usedlosti a také zdejší obyvatelé vesnic.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.