Storno zájezdu

Po útocích v Egyptě klienti zjišťuji podmínky storna zájezdu

Nedávné útoky v Egyptě a také další události v islámských zemích mají za následek to, že se spousta turistů shání po podmínkách pojištění storna zájezdu. Není se čemu divit. Pokud již mát objednanou dovolenou v konkrétní oblasti a stane se tam nějaký incident, zrovna dvakrát se vám do nepříliš bezpečné zóny chtít asi nebude. Podívejme se tedy, na jaké situace se pojištění storna zájezdu vztahuje a co všechno je třeba brát v potaz při jeho uzavírání.

Pojištění storna řeší klient výhradně s pojišťovnou

V první řadě je třeba předeslat, že pojištění storna zájezdu se nevztahuje pouze na zájezdy do Egypta. Vycestovat lze kamkoliv. Přesto byste měli vědět, že je tento typ pojistky charakteristický vytvořením vztahu mezi pojišťovnou a konkrétním klientem. V žádném případě nemůžete částku chtít po dané cestovní kanceláři, se kterou do zahraničí vyrážíte. Té budete nuceni storno poplatky uhradit a pak je požadovat po pojišťovně.

Na jaké situace se pojistka vztahuje?

Odpověď na tuto otázku je vcelku individuální a odvíjí se od služeb té či oné pojišťovny. Jen pro přehlednost jsme připravili následující výčet. Zájezd je tedy možné stornovat v těchto případech:

–          akutní úraz či nemoc,

–          zdravotní komplikace související s těhotenstvím,

–          rozsáhlejší škody ve vašem bydlišti,

–          ztráta aktuálního zaměstnání,

–          opravný termín zkoušky,

–          jiné vážné důvody.

Přímo strach z teroristického útoku jmenován není. Ostatně pokud chcete využít dovolenou v Řecku, stejně se s terorismem nejspíše nesetkáte. Přesto lze ovšem zájezd zrušit.

Ostatní aspekty pojištění storna zájezdu

Důležité je také vědět, že pojistku musíte uzavřít do 3 dnů před odjezdem do konkrétní destinace na dovolenou. Vztahovat se mohou i na cenu letenek, stravování a další záležitosti. Pokud si chcete vybrat dovolenou dle vašich představ, podívejte se na portál cestolino.cz.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *