Kam za potápěním? Můžete jet autem i letět

Máte za sebou kurz a vstřebali jste veškerou teorii? Nezbývá, než vyrazit za dobrodružstvím. Ale kam by to mělo být? Míst, která nabízí unikátní zážitky pod vodní hladinou, je nespočet a rozhodnout není vždy snadné. Proto jsme pro vás připravili pár konkrétních tipů na destinace dostupné autem i vzdálené lokality. Co si nakonec vyberete, je na vás.

Pokud neradi létáte, můžete se vydat do nepříliš vzdálených míst. Příhodné podmínky pro potápění nabízí i Česko, a to v přehradách a zatopených lomech. Ale musíte se smířit s horší viditelností a poměrně studenou vodou. A neobejdete se bez suchého obleku, který je na rozdíl od neoprenu vodotěsný. Autem se snadno dostanete také do Polska, Rakouska či Německa.

Slaná voda na vás čeká na Sardinii a v Chorvatsku. Do těchto lokalit jezdí potápěči především kvůli vrakům, které se však nachází v hloubkách kolem 30 – 40 metrů. Jsou tedy přístupné pouze držitelům kvalifikace AOWD. Podvodní život není příliš pestrý a voda je studenější. Vystačíte si s pojištěním pro potápění do 40m hloubky.

svetcestovatele.cz_ergo_cz_01Na seznamu blízkých destinací dostupných letecky najdete Egypt s bohatou faunou a množstvím světoznámých vraků. K těm nejznámějším patří SS Thistlegorm a Salem Express. Potápění v Egyptě je finančně dostupné v případě dodržování bezpečnostních pravidel i poměrně nenáročné. Mohlo by se vám hodit pojištění pro potápění v hloubkách nad 40m.

Nevadí-li vám delší přelety, rozhodně zvažte potápění v okolí Malediv. Pod vodou potkáte unikátní zástupce mořské fauny včetně velrybích žraloků a mant.

K atraktivním lokalitám patří také Thajsko. Především turisticky hojně navštěvovaný Phuket či Shark Reef, kde se lze potkat s hladkounem leopardím. Anebo Anemone Reef s vrakem Kings Cruiser. Lodí se dostanete k Similanskému souostroví proslulému hejny barakud.

svetcestovatele.cz_ergo_cz_02

Co dodat závěrem? Snad jen to, že ať už vaše volba padne na kteroukoliv lokalitu, dbejte všech základních zásad bezpečného potápění a nezapomeňte si sjednat kvalitní pojištění pro potápění v zahraničí.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *