Kapverdy

Kapverdské ostrovy: Na ostrově Sal se nudit rozhodně nebudete!

Uvažujete nyní v poměrně sychravých podzimních dnech o nějaké dovolené v teple? Pokud ano, zapomeňte na tradiční Egypt a jiné destinace. Podívejte se do míst, která nejsou až tolik známá a nabízejí maximální luxus spojený s dostatečným soukromím. Přesně tyto charakteristiky dokážou splnit Kapverdské ostrovy. Souostroví nacházející se v jižní části severního Atlantiku se vyznačuje krásnou přírodou a také spoustou alternativ trávení volného času. Nevíte-li, kam se konkrétně vydat, nepřestávejte číst. My se soustředíme na ostrov Sal.

Malý, ale jedinečný ostrov

Sal je prakticky hlavním ostrovem, který se vyznačuje přítomností mezinárodního letiště. Jde v podstatě o první z ostrovů, s nímž se turista jako takový na Kapverdských ostrovech setká. Z hlediska rozlohy je velmi malý, jelikož má na délku pouhých 30 km. Šířka Salu se pohybuje od 4 do 12 km. A počet obyvatel? Aktuálně tady žije celkem 11 000 lidí, přičemž počet se mění v závislosti na tom, kolik aktuálně dorazí turistů. Život na Kapverdách se odvíjí v duchu hesla No Stress, takže se i na Salu potkáte s příjemnými lidmi majícími v životě jasno.

Sal

Užívejte si spousty aktivit

Když se řekne dovolená Kapverdy, mnohým se vybaví slavná Černá pláž, jež se nachází u vesnice Santa Maria. Je doslova a do písmene posetá tmavými lávovými kameny. Užívat si tady budou především milovníci windsurfingu. V západní části ostrova je také Kite Beach, kde si najdou to své vyznavači kitesurfingu. Výbornou volbou pro výlet je také solný důl Pedra de Lume. Typický je tradičním solným jezerem majícím vysokou salinitu a údajně i léčivé účinky.

Turistický magnet Santa Maria

Pokud zadáte ve vyhledávači sousloví dovolená Kapverdské ostrovy, nejspíše najdete rychle ubytovací komplexy nacházející se v turistické vesnici Santa Maria. Ta je jakýmsi centrem ostrova a nachází se tedy spousta restaurací, barů a krámků. Půjčit si tady lze třeba čtyřkolku a vyrazit poznávat ostrov trochu jinak.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *