Vysoké Tatry

Vysoké Tatry nejsou krásné jenom v létě. Poznejte je i v zimě!

Lyžování, běžkování, turistika, dobré jídlo a pití a samozřejmě blahodárná termální voda – to všechno vás čeká v nejmenších velehorách světa.

Vysoké Tatry

Foto: Pixabay.com

Zimní prázdniny se blíží a nejen ty. Řada lidí milujících lyžování, sníh a hory si už plánuje zimní dovolené na celou lyžařskou sezonu. Pokud chcete užít kvalitní lyžování spojené s krásnou přírodou, Vysoké Tatry vás nezklamou. Velkou výhodou pro některé je i to, že se tu všude domluvíte a ubytování si nemusíte zdlouhavě rezervovat přes cestovky. Vše si přesně podle vašeho vkusu zarezervujete sami díky online ubytovacím portálům.

Nejvyšší sjezdovky

Lyžovat se dá ve střediscích v Tatranské Lomnici, na Štrbském plese a ve Starém Smokovci. Kromě toho, že se zde nacházejí dlouhé sjezdovky s nádhernými výhledy a moderními lanovkami, také samotné obce jsou turisty velmi oblíbené, a to i během letní dovolené. Čeká na Vás spousta restaurací a jiných podniků a malebná tatranská architektura.

Běžecké lyžování v krásné přírodě

Pokud radši běžkujete, ve Vysokých Tatrách najdete udržované trasy především v okolí Štrbského plesa. Jde o velmi dobré a profesionální tratě, které hostí také různé běžkařské závody světového významu. Takovýto výlet zasněženou přírodou si nemůžete nechat ujít

Lanovkami na turistiku

Češi znají Vysoké Tatry především jako místo pro letní vysokohorskou turistiku, ale také v zimě se zde můžete vydat na túru. Některé krátké trasy dokonce zvládnete i s dětmi. Ale vždy si dávejte pozor na předpověď počasí a nechte si poradit od místních. Ve Vysokých Tatrách i na krátké trase můžete sejít z cesty, pokud je špatná viditelnost.

Pokud vám ale počasí přeje, můžete se svézt lanovkou na Hrebienok a odtud už pěšky na vícero tras. Rainerova útulňa je vzdálená od lanovky asi jenom 30 minut. Uvnitř nebo i na lavičkách venku si dáte chutný čaj či svařené víno. Pokud jste zdatnější turista můžete se dostat v zimě například až na Teryho chatu. Chce to ale dobré vybavení a je třeba být připravený na případné změny počasí. Všechny důležité informace najdete na stránkách Horské záchranné služby.

Termální voda vás vzpruží

Po kvalitní lyžovačce je nejlepší ponořit zkřehlé tělo do teplé vody. Slovensko je bohaté na termální prameny a také ve Vysokých Tatrách se nachází několik koupališť a aquaparků vybudovaných na termálních pramenech. Jedno velké a oblíbené se nachází například v Popradě.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *