Kde ještě nasát vánoční atmosféru aneb tipy na úchvatné vánoční trhy v ČR

vánoční trhy

Tipy na úchvatné vánoční trhy v ČR: Pokud vás zajímá, kde lze ještě naskočit na tu pravou vánoční vlnu a projít se po krásných vánočních trzích, pak si jistě vyberete z těchto tipů.

Český Krumlov se vyplatí navštívit

Prosincové víkendy se nesou ve znamení různých zažitých akcí, z nich vyčnívá zejména Ježíškova dílna, zpívání koled u stromečku nebo živý Betlém (biblický příběh doprovázený písněmi a tancem). Regionální muzeum v Českém Krumlově také rozdá návštěvníkům Betlémské světlo.

Brno a vánoční trhy v centru Moravy

Lidé nejen z celé Moravy se v průběhu prosince sjíždějí na akci zvanou Brněnské Vánoce, při níž je ve stáncích k dostání široká škála tradičních pokrmů daného regionu – grog, punč, trdelníky, palačinky, moravské frgále nebo pravé domácí bramboráky. Sváteční atmosférou žije zejména náměstí Svobody, kde je pro každý den připraven speciální hudební program a stánek, prostřednictvím kterého mohou děti posílat tajný dopis Ježíškovi.

Vánoce 2020

Foto: Pixabay

I lázeňské Karlovy Vary žijí rytmem Vánoc

Karlovy Vary oslavily příchod adventního času už 1. prosince, a to otevřením vánočního jarmarku, který potrvá až do druhého svátku vánočního. Součástí slavností jsou samozřejmě stánky s širokou škálou gastronomických pochutin, hudební koncerty, ukázky lidových řemesel či dětské doprovodné programy. To vše pak doplní prodejci lázeňských oplatek, které jsou pro město typické.

Kam na trhy v Praze? Samozřejmě na Staroměstské náměstí. Ale vánoční trhy se dále nacházejí také v areálu Václavského náměstí, náměstí Republiky, náměstí Míru či  Pražského hradu. Na návštěvníky zde čeká například lahodná a hustá horká čokoláda, staročeský trdelník, pečený čaj nebo ovoce máčené v čokoládě.

Zdroj: https://travelking.cz/blog/kam-na-nejkrasnejsi-vanocni-trhy-v-cesku-v-roce-2021, https://www.vanocnisen.cz/r/vanocni-trhy/, https://www.kudyznudy.cz/aktuality/10-tipu-kam-vyrazit-na-vanocni-trhy

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.