Kde můžete pomoci, i když se většina předvánočních příležitostí zavírá – vsaďte na Strom Radosti

Adventní čas si mnozí z nás spojují především s charitou a pomoci pro druhé. Ovšem letos, kdy se alespoň u nás uzavřela většina míst, kde bylo možné něco takového „provádět“, je třeba se zaměřit na to, kde se ještě nějaká místa pro pomoc přece jenom najdou.

A jedním z nich je i Strom Radosti, který se již posedmé rozsvítil v nákupním centru Palladium. Stal ose to ve čtvrtek 4. 11. 2021 a jeho úkolem je sehnat tři sta dárků pro nemocné děti a děti z dětských domovů. Zapojit se tedy můžete i vy.

Dárek jen koupíte a odnesete na správné místo

Právě tolik dárků chce letos nasbírat nadační fond Radost dětem spolu se zákazníky pražského nákupního centra Palladium. A jak se celé akce zúčastnit? Je to jednoduché – návštěvníci nákupního centra Palladium mohou dárky zakoupit a dětem tak připravit krásnější Vánoce až do 23. prosince 2021.

Náhledové foto: Protext

A pro koho je letos sbírka určena? Dárky se dostanou k dětským onkologickým a hematologickým pacientům, k dlouhodobě nemocným dětem, ale také kupříkladu k těm z dětských domovů v rámci celé České republiky. A je jen na vás, jakým dárkem rozzáříte dětské oči. „Na Infokiosku nákupního centra Palladium v přízemí vedle vánočního stromu bude připraveno 300 kartiček s konkrétními přáními. Každý, kdo chce pomoci, si může jedno z přání vybrat. Dárek poté zakoupí a odnese zpět na Infokiosek. My potom dárky převezeme přímo do nemocnic a dětských domovů,“ popisuje Kateřina Wich z nadačního fondu Radost dětem.

Vyberte si, jaký dárek pořídíte

A pomáhat můžete tak, jak to dovolí vaše možnosti. Dárky jsou totiž přehledně rozděleny do několika cenových kategorií – do 250 korun, do 500 korun, do 1000 korun a nad 1000 korun. „Dárky do 250 a 500 korun se nám každoročně sejdou nejrychleji. S dražšími nesplněnými přáními se ke konci sbírky často obracíme na sponzorské firmy,“ dodává Wich.

Náhledové foto: Protext

Zdroj: Strom Radosti se již posedmé rozsvítil ve čtvrtek 4. 11. 2021 v nákupním centru Palladium | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.