Vila Thugendhat v Brně slaví a láká na speciální prohlídky

Brno

Proslavená brněnská vila Thugendhat slaví výroční a připravila si mimořádné prohlídky pro všechny návštěvníky. A jaké že výročí se slaví? Jedná se o výročí zápisu na seznam UNESCO, kde je vila zapsána již krásných 20 let. Čím je tak výjimečná a proč rozhodně stojí na navštívení? Kdy je možné zúčastnit se mimořádných prohlídek a jak si rezervovat vstupenky?

 

Architektonický skvost, který rozhodně musíte navštívit

Vila Thugendhat patří k významných českých architektonickým památkám moderní doby. Byla navržena v roce 1928, postavena v letech 1929 až 1930 a na svou dobu byla velmi moderní a celkově zajímavě řešení. Je unikátní například v tom, že se jedná o první stavbu, kdy byla pro rodinné obydlí použita ocelová konstrukce. Na tu dobu neobvyklé je samozřejmě i vybavení vily či prostorové uspořádání. Jednalo se skutečně o pokrokovou stavbu, která má dodnes své kouzlo. V letech 2010 – 2012 prošla vila rozsáhlou rekonstrukcí a nyní si návštěvníci mohou prohlídku vychutnávat plnými doušky. Zaujme samozřejmě nejen interiér, ale i exteriér.

 

Brno

Foto: Pixabay

 

 

Prohlídka vily Thugendhat vás velice mile překvapí. Prvky a vybavení rozhodně nevypadají ani nepůsobí na svůj věk. Vybavení jednotlivých místností bylo na svou dobu skutečně nadčasové a není proto divu, že se tato vila stala vyhledávanou památkou nejen Čechů, ale rovněž i zahraničních turistů.

 

Mimořádné prohlídky ještě v průběhu tohoto roku

Od 16. prosince se návštěvníci mohou těšit na nové internetové stránky, kde bude zároveň spuštěn i předprodej vstupenek na mimořádné prohlídky, které se uskuteční ještě v letošním roce. Konkrétně se bude jednat o termíny 26. a 31. prosince. Mezi návštěvníky je o prohlídky této vily skutečně velký zájem, a to především od doby jejího zápisu právě na seznam UNESCO. Termíny jsou mnohdy vyprodané i na několik měsíců dopředu.

K příležitosti oslav budou do prodeje uvolněny další dva termíny prohlídky a očekává se jejich rychlé vyprodání. Pokud tedy budete mít o prohlídku zájem, rozhodně s rezervací neotálejte. Vstupenky bude možné zakoupit on-line přímo na internetových stránkách vily Thugendhat od již zmiňovaného 16. prosince.

 

Brno

Foto: Pixabay

Je možné navštívit tři typy prohlídek

Svým návštěvníkům se vila Thugendhat představuji ve 3 prohlídkách. Ty jsou rozděleny jednak podle délky, ale také podle navštívených částí. Tou první je prohlídka bez průvodce, kdy si návštěvníci prohlédnou zahradu a expozice v technické části vily. Dalším typem prohlídky je zhruba 60 minut trvající komentovaná prohlídka z průvodcem, která návštěvníkům představí dvě obytná patra. A poslední možnost prohlídky představuje zhruba 90 minutový okruh s výkladem, kdy návštěvníci zavítají do všech třech podlaží budovy.

Vila je návštěvníkům přístupná i v této těžké době, ale je třeba dodržovat aktuálně platná opatření. Upozornění na opatření, která jsou aktuální naleznete i přímo na webových stránkách vily, kde jsou samozřejmě uvedeny i běžné podmínky pro vstup, které je vhodné si prostudovat.

 

 

 

 

 

Zdroj info: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vila-tugendhat-slavi-vyroci-zapisu-do-unesco-svatecnimi-prohlidkami/2132297

 Zdroj info: https://www.tugendhat.eu/prohlidky-a-vstupenky/

 

Náhledové foto: Pixabay

Ráda cestuji a o své zážitky se podělím i s vámi.