Kde se nachází jediné evropské čajové plantáže? Jsou přístupné všem odvážným cestovatelům

Když se řekne čaj, situujeme si obvykle jeho pěstování do Asie, ovšem existují i jedny jediné evropské čajové plantáže. Kde je najdete a co si od takového výletu slibovat?

Za čajem se musíte vydat na Ostrov São Miguel, který vás svým unikátním způsobem přivítá na Azorských ostrovech. Jeho návštěvu si proto za žádných okolností určitě nenechte ujít.

Jediné evropské čajové plantáže

Místní lidé mu říkají Ilha Verde (Zelený ostrov) – a mají k tomu opravdu dobrý důvod, protože zeleně je tu opravdu hodně. Hlavním městem ostrova je Ponta Delgada, kde se lze i přímo ubytovat. Právě odtud se k čajovým plantážím dostanete opravdu snadno, stačí zamířit na severní pobřeží ostrova. Právě tady se lahodný čaj pěstuje od konce 19. století.

Kde se nachází jediné evropské čajové plantáže? Jsou přístupné všem odvážným cestovatelům Foto: Pixabay

Plantáže jsou lokálně přístupné a je tedy možné si tu prohlédnout postup zpracování čajových lístků, a nakonec hotový produkt i ochutnat. Doporučit lze zejména dvě čajové fabriky: Chá Gorreana a Chá Porto Formoso.

Ostrov São Miguel a jeho zajímavosti

A co ještě na tomto ostrově vidět? Vydejte se třeba za velrybami a u této příležitosti se vykoupejte v laguně sopečného ostrůvku Ilhéu da Vila. Poblíž vede několik turistických tras, kterými je mimochodem celý ostrov doslova protkaný. A místní průvodci vás ochotně po jeho největších zajímavostech provedou.

Zdroj: https://www.cestujlevne.com/pruvodce/portugalsko/sao-miguel, https://www.emma.cz/portugalsko/azorske-ostrovy-letecky/, https://hoska-tour.cz/magazin/sao-miguel/, https://www.redok.cz/co-videt-a-zazit-na-azorskem-ostrove-sao-miguel/

Kde se nachází jediné evropské čajové plantáže? Jsou přístupné všem odvážným cestovatelům Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.