Malta a její nádherné pláže: které obstojí i v té nejtvrdší konkurenci? Máme přehledný seznam

Když se řekne Malta, vybaví se většině lidí právě azurově zbarvená voda a krásné pláže pokryté světlým pískem. Ovšem ne všechny jsou tak přitažlivé, jak to na první pohled vypadá. Kam tedy na Maltě zamířit a co si odtud odnést?

Legendární Modrá laguna (Blue Lagoon)

Pokud byste hledali tu nejznámější pláž na Maltě, byla by to určitě Modrá laguna (Blue Lagoon). Leží na západním konci ostrova a turisty na ní nejvíce láká její mělkost, spojená s množstvím bílého písku a průzračnou vodu. Díky tomu vypadá voda modře a patří rozhodně k nejfotogeničtějším místům nejenom na Maltě, ale i na celém souostroví.

Pláž Mellieha Bay je nejdelší

Hledáte jemný bílý písek a průzračnou vodu? Pak pro vás bude ideální nejdelší pláž Malty alias Mellieha Bay. Je dobře turisticky vybavená, ale nikoli příliš zastavěná. Užijete si tu tedy i skvělý výhled do okolní krajiny a především na moře.

Malta a její nádherné pláže: které obstojí i v té nejtvrdší konkurenci? Máme přehledný seznam Foto: Pixabay

A poblíž ní leží i další známá pláž Għajn Tuffieħa. Na tu se však musí po schodech (zdolat jich musíte celkem 186), takže tu nebývá nikdy příliš mnoho lidí.

Crystal Lagoon (Křišťálová laguna) má svá specifika

Velmi krásnou pláží je i Crystal Lagoon. Tedy ona to vlastně není pláž, ale pouze zátoka. Ovšem místo ke koupán je to nádherné – bohužel přístupné pouze z lodi Pozemní přístup se totiž možný není.

Zdroj: https://pelipecky.cz/nejkrasnejsi-plaze-malty/, https://www.hedvabnastezka.cz/nejkrasnejsi-plaze-na-malte-pisek-utesy-i-modra-laguna/, https://desperado.cz/clanek-3608-nejkrasnejsi-plaze-malty-aneb-nejcistsi-voda-v-celem-stredomori.html

 

Malta a její nádherné pláže: které obstojí i v té nejtvrdší konkurenci? Máme přehledný seznam Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.