Chorvatsko

Kde strávit letošní dovolenou v Chorvatsku: Nabízíme 3 zajímavé tipy

Že jste ještě doposud nenaplánovali letní dovolenou? Tak to máte nejvyšší čas zvolit jak konkrétní zemi, tak i lokalitu, již navštívíte. Jednou z nejoblíbenějších zemí pro letní pobyty je pro obyvatele České republiky stále Chorvatsko. Důvodů bychom našli hned několik. Jednak je poměrně blízko a autem se sem dostanete rychle a jednak se také nemusíte obávat o své bezpečí. Zapomenout nelze ani na spousty krásným míst, jež nabízí. Pokud nevíte, kam do Chorvatska, jste na správném místě. V následujících řádcích vám dáme tři tipy na skvělé destinace.

Krásné pláže ostrova Hvar

Kdo by si nechtěl užívat na krásných sluncem zalitých plážích? Ostrov Hvar jich nabízí spousty a turisté jej proto vyhledávají již více než 150 let. Jednou z nejkrásnějších pláží je ta na Paklených ostrovech, moc hezké jsou ale i pláže v letovisku Zvala. Pokud míříte na Hvar, váš seznam věcí na dovolenou by měl také pojmout i sportovní pomůcky. Potápění, sportovní rybolov a další aktivity zde určitě stojí za to. Pokud rádi sbíráte bylinky, pak budete unešení z polí plných levandulí v západních částech ostrova. Z historických objektů nezapomeňte na návštěvu katedrály, letohrádku Tvrdalj a navštivte i Starigradské polje.

Ostrov Hvar

Ráj vodních sportů na Istrii

Když se řekne Chorvatsko, mnohým se vybaví tradiční letoviska na Istrii, jako jsou Pula, Poreč, Vrsar, Umag či Rovinj. Na Istrii je velmi oblíbená i agroturistika. Místní zemědělské usedlosti jsou kouzelné. Jinak se ale lidé jezdí spíše za sportem. Jachting, windsurfing, paragliding anebo i zdánlivě obyčejná jízda na kole. Přesně tak by mohl vypadat výčet těch nejoblíbenějších sportovních odvětví, pro něž jsou na Istrii příhodné podmínky. Navštívit můžete i několik aquaparků. Mezi ty nejoblíbenější patří třeba ty v Poreči a Novigradu.

Istrie

Tradiční dovolená na Makarské riviéře

Makarská Riviéra se řadí mezi nejtradičnější místa, která se vůbec v této jihoevropské zemi navštěvují. Nádherná příroda v kombinaci s bujarým večerním životem slibují zajímavý zábavný mix. Dlouhá je Makarská riviéra celých 60 kilometrů. Z oblázkových pláží si určitě vyberete tu nejlepší. Moc hezká je třeba Dobja Luka. Máte-li rádi nudismus, pak zamíříte na pláž Nugal. Chcete si ještě ušetřit čas při cestování, pak se vyplatí Chorvatsko letecky 2017.

Makarská riviéra

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *