Kdo je aktuálně největší bavlnářskou velmocí? Možná se podivíte, ale na vrcholu se drží stále jedno jméno

Kdo je aktuálně největší bavlnářskou velmocí? Takovou otázku si dost možná alespoň občas klade řada z nás. Stačí se podívat na výhody obchodů. Doslova přeplněné levným oblečením. Kde se však všechna ta bavlna bere?

Bavlna se používá v celé řadě odvětví, v tom textilním je však potřeba nejvíce. A právě proto  značka COTTON USA™ pečuje o kvalitu a transparentnost pozitivně ovlivňuje bavlnářský průmysl ve všech jeho fázích – od semínka po oděv.

Proč právě americká bavlna?

„Americká bavlna zaujímá v globálním dodavatelském řetězci významnou roli, ať už jde o její vlastnosti jako přírodního vlákna, nebo výhody jejího pěstování,“ říká k celému tématu výkonný ředitel sdružení Cotton Council International Bruce Atherley. Celá problematika je totiž mnohem komplexnější, než se na první pohled zdá.

Foto: Pixabay

„Naše schopnost spojit bavlnu nejvyšší kvality s odbornými znalostmi nejlepších produkčních technik nám umožnila vybudovat si u našich partnerů z řad přádelen a továren hlubokou důvěru, která v konečném důsledku prospívá celému odvětví. Společně s bavlnářskou komunitou nyní oslavujeme význam bavlníku a naši globální spolupráci v rámci ekosystému,“ dodává.

Jak funguje transparentnost v bavlnářství

Světová produkce bavlny je často obviňována z mnoha negativ. Značka COTTON USA™ se však snaží, aby jich ve všech ohledech bylo co nejméně. Pěstitelé pod hlavičkou COTTON USA™ se zavázali zvyšovat úroveň odpovědných zemědělských metod a zlepšovat životní prostředí pro budoucí generace. Díky novým technologiím, precizní zemědělské práci a přísnému dodržování spravedlivých pracovních praktik udává americké bavlnářství již řadu let směr k ekologičtějšímu, šetrnějšímu světu.

A mimochodem, kdo je že největším producentem bavlny na světě? Rozhodně Čína a na paty jí šlape Indie.

Zdroj: COTTON USA™ oslavuje na Světový den bavlny hodnotu a význam bavlny z Ameriky | Protext – PR služby ČTK , https://www.protext.cz/zprava.php?id=41134

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.