Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Dejte si pozor na nestandardní praktiky při prodeji vstupenek

Nakupování letenky

Levné letenky na dlouhé (prodloužené) a zasloužené víkendy nebo vysněná dovolená k nadpozemskému cíli? Každý by ji bral všemi deseti, a tu už jen z toho důvodu, aby si ji pak mohl více užít ve dnech volna.

Ale ani takové šetření se nemusí vyplatit. Pokud se potřebujeme vydat na cestu za svým snem a jít hledat letenku na internet, měli bychom být velmi obezřetní. Poměrně často narazíme na portály, které se tváří spolehlivě a odkazují na vzdálené cestovní kanceláře, které fungují v rámci stejného způsobu. Ale spíše, než jízdenku jako takovou získáte jen potíže.

Stanovte si hranici a hlídejte si cenové rozdíly agentur

Ceny letenek se mohou lišit zhruba o 1000-2000 Kč. Takové výkyvy jsou běžné. Jakmile však objevíte letenku, která je mnohem levnější než ostatní se srovnatelnými parametry, buďte opatrní. Skutečně v případě, že portál, u kterého vidíte takovou lákavou nabídku, odkazuje na webovky v českém jazyce, neznamená to, že je vše v pořádku.

Co se může stát?

Výjimečně se stává, že přestupy, které měly trvat 2 hodiny, jsou nakonec pětkrát delší a v jiném městě, než se měly ve skutečnosti uskutečnit. Stalo se, že cestující (ne vlastní vinou) měl na letence uvedenou přezdívku ze sociálních sítí, což je neomluvitelné! A samozřejmě je taková jízdenka zcela neplatná. Může se tedy stát, že prostě nikam nepoletíte. V opačném případě můžete odletět, ale v podstatě musíte mít zakoupenou letenku, která je, jak se říká, legitimní.

Letenka v mobilu
Foto: Pixabay

Jak se chcete proti tomu ochránit? Není téměř žádný způsob

Jistě, v případě, že se něco takového stane a znepříjemní to vaši dovolenou nebo cestu, zkusíte poslat e-mail a zavolat, ale na vaše zprávy nikdo neodpoví a váš hovor bude odeslán například do call centra v Asii. A tam vás budou těžce ždímat, abyste jednali s někým, kdo nemá ponětí a od koho si možná nic nevezmete. Měli byste se obrátit na soud v rámci země, kde je falešná cestovní kancelář zapsána. Souhlasíme, že to nemáte zapotřebí a nestojí vám to za to. Takže si dávejte pozor, kde a co nakupujete!

Zdroje info: kudyznudy.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay