Lipno: Objevujte oblast Lipna na kole – čekají na vás nevšední zážitky

Lipno

Lipno: Byli jste někdy na Lipně a jeho okolí? Pokud ano, uznáte, že jde o krásný kraj. Dnes se na něj zaměříme, avšak nikoli obecně. Řekneme si totiž, jak tuto oblast procestovat na kole. Pojďme tedy na to!

Lipno na silničním kole

Nejprve si řekneme tip na výlet, díky kterému objedete celé Lipno. Jde o osmdesátikilometrový okruh, který kopíruje celou vodní nádrž. Ideální je zejména pro silniční cyklistiku. Vyrazíte z Lipna nad Vltavou (obec). Z této obce se vydáte do Frymburku. Při tomto prvním úseku využijete krásnou cyklostezku, která vede podél nádrže. Potom musíte po silnici č. 163. Přejedete Černou v Pošumaví, Horní Planou a Pernek. Po vrcholu v Perneku odbočujete vlevo do Nové Pece. Za Novou Pecí se vydáte stoupáním do Přední Zvonkové. Poté již bez většího stoupání přes úpatí Vítkova Kamene a Přední Výtoň. Finále okruhu je pak na hrázi vodní nádrže Lipno.

Lipno rozhledna
Rozhledna, Lipno

Foto: Pixabay

Traily v Bikeparku Lipno

Pokud si troufnete například i s vašimi odrostlejšími dětmi, nabízí vám oblast Lipna zábavné trailové dráhy. Jsou zde dva traily. Jeden modrý a druhý červený, který je obtížnější. Oba dva klesají úbočím vrchu Kramolín. Toto úbočí také představuje sjezd, který je plný vln a klopených zatáček. Nahoru na začátek trailu vás může svést lanovka. Na dráhy potřebujete však dobré horské kolo. Ceny za lanovku se odvíjejí od toho, na kolik hodin či dokonce dnů si lístek pořídíte. V tomto areálu je také stezka v korunách stromů, která je velmi známá a turisticky oblíbená.

Trasa zaniklými osadami

Další trasou pro cyklisty je ta, která vede zaniklými osadami na pravém břehu nádrže Lipno. Tento asi 35 kilometrů dlouhý okruh vede také přes zříceninu hradu Vítkův Kámen. Jde o kopcovitou trať. Potřeba je tedy horské či aspoň trekové kolo. Vyjíždí se z Přední Výtoně a jede se k jihu, až k hranicím s Rakouskem.

Zdroj: https://www.svetoutdooru.cz/hory/kolem-lipna-pesky-nebo-na-kole/

Náhledové foto: Pixabay