Když se zvířata nemusí krmit: Skvělý výlet do KOVOZOO potěšil oči i duši

Kovozoo

Prázdniny jsou za rohem a už nyní mají mnozí z nás možná o něco více volného času. Využít ho lze různě, ideální jsou především zajímavé výlety. Pokud aktuálně neprahnete po přírodních krásách a nechcete obdivovat architekturu nebo různé starožitnosti, jste na správné adrese. My jsme se totiž vydali do Starého Města u Uherského Hradiště do známé KOVOZOO. Musíme se přiznat, že jsme se bavili od začátku až do konce prohlídky areálu. Naši návštěvu jsme pochopitelně zdokumentovali.

Pohodové parkování a pokladna bez fronty

Už příjezd k samotné KOVOZOO byl pohodový. Když jsme sem jeli před několika lety, prakticky nebylo vidět, kde je přesně parkoviště. Nyní je plocha upravena, vyznačena a zpoplatněna. Stálo nás to 50 korun. Rodinný vstup vyšel na 470 korun a my jsme si mohli nechat oskenovat kód ze vstupenky a vyrazit za obdivováním kovových zvířat.

Kovový motorkářKovový motorkář: Foto Radek Štěpán

Kovová zvířecí klasika

Hned u vstupu jsme si mohli prohlédnout kovového krokodýla a následovala mnohá další zvířata vyrobená z kovového odpadu. Třeba takový velbloud, sloni nebo žirafy a mnohá jiné větší či menší zvířata. Samozřejmě nechyběla ani kovová lávka vedoucí nad areál, ze které si bylo možné prohlédnout všechno jako na dlani. Vidět je mimo jiné také i do areálu, kde se zpracovává staré železo. Tudy mimo jiné projíždí i vláček s lokomotivou Steelinka.  

Malá farma

Na tu také nemůžeme zapomenout. Její součástí je i menší kopec, ze kterého máte také hezký výhled. Jde ale o atrakci pro ty nejmenší, tematicky se do exteriéru plného kovu až tolik nehodí.

Hodně zajímavé novinky

Cestou k letadlu, které se nachází v nejzazší části areálu, kde je možná prohlídka, jsme také shlédli hned několik zajímavých novinek. Moc hezcí byli třeba takoví mimoni nebo transformer. Na toho se člověk díval s velkým obdivem k jeho monstrózním rozměrům. Velmi zajímavý je také strom připomínající vrbu. Je na něm navěšena spousta visacích zámků.  

TransformerTransformer: Foto Radek Štěpán

Strom se zámkyStrom se zámky: Foto Radek Štěpán

Skvělá ledová káva, zákusek a suvenýry nemohou chybět

Samozřejmě. Obchůdek se suvenýry je opravdu hezký a koupit si tady lze spousty různých malých výrobků z kovového šrotu. Moc hezcí jsou třeba šneci nebo také rejnok či jiná zvířátka. Stavili jsme se i v místní kavárně na ledové karamelové kafe a míša krém s jahodami, respektive s čokoládou. Vše bylo vynikající a už se zase těšíme, až z dálky uvidíme věž majáku, který se nachází před KOVOZOO. Výhled z něj mimo jiné také stojí za to. 

Zdroj info: Autor

Kovový velbloud: Náhledové foto Radek Štěpán

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.