kitzsteinhorn-3117145_960_720

Kitzsteinhorn: Zábava po 365 dní v roce

Rakouské Alpy jsou hojně vyhledávanou destinací (nejen) milovníků zimních sportů z celého světa. Mezi populární „třítisícovky“ určené ke sněhovým radovánkám bezesporu patří zejména vrchol Kitzsteinhorn nacházející ve spolkové republice Salzburko, který se tyčí do výšky 3 203 metrů nad mořem. V čem je tato ledovcová nádhera a s ní spojené stejnojmenné lyžařské středisko natolik výjimečná? Turisté a sportovci se do jejích útrob mohou vydat v průběhu celého roku a pokaždé si přijdou na své.

Něco málo o historii hory a přilehlého střediska

Kitzsteinhorn je jednou z nejnavštěvovanějších lokalit v rámci pohoří Vysoké Taury, které spadá pod nálepku rakouských Alp. První výstup na vrchol této 3 203 metrů vysoké hory podnikl v roce 1828 Johann Entacher. O více jen jedno století později vznikla na tomto území vůbec první lanovka a také ledovcové lyžařské středisko v zemi.

Kitzsteinhorn

Kitzsteinhorn se stal v roce 2000 dějištěm obrovské tragédie. Došlo totiž k rozsáhlému požáru v tunelu, který si vyžádal oběti na životech. Na místě nehody stojí dodnes památník zesnulých a středisko učinilo mnoho bezpečnostních opatření, díky nimž je opakování incidentu naprosto vyloučené. Dá se v podstatě říci, že dnes se jedná o jedno z nejbezpečnějších zimních středisek v Evropě.

Stoprocentní jistota sněhu a pořádné porce zábavy

Kitzsteinhorn je pro svou krásu považován za symbol regionu Zell am See-Kaprun. Navíc je také jedinou ledovcovou lyžařskou oblastí v Salzburgu, kde mají návštěvníci téměř stoprocentní jistotu kvalitního sněhu. Obrovské popularitě se těší zejména vyhlídka Top of Salzburg ležící ve výšce 3 029 metrů nad mořem, která poskytuje unikátní panoramatickou podívanou na nejvyšší hory Rakouska a také člověkem nedotčenou krajinu ticha a klidu.

Kitzsteinhorn

Rodiny s dětmi a naprostí začátečníci ve sněhové stopě jistě ocení středisko Maiskogel v centru Kaprunu, kde mohou pilovat své dosavadní dovednosti bez jakýchkoli obav. Pokud se chcete dětí na malou chvíli zbavit, určitě oceníte přítomnost alpské horké dráhy Maisiflitzer a velké hřiště v údolní stanici. Zkrátka a dobře si na své přijdou opravdu všichni.

Oblast je vhodná pro turistiku, vysokohorskou turistiku, cyklistiku, snowboarding, lyžování, návštěvu jedinečných vyhlídek a samozřejmě také relaxaci, která vás v kombinaci s čistým, horským vzduchem naprosto okouzlí. Kitzsteinhorn se ne nadarmo pyšní tím, že přináší zábavu prakticky po celý kalendářní rok. Najděte si alespoň týden volného času, abyste se o tom mohli přesvědčit sami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *