Ischgl – jedno z nejlepších lyžařských středisek na světě

Ischgl

Obec Ischgl se nachází ve spolkové zemi Tyrolskou v útrobách Rakouska a na první pohled není ničím výjimečná. K dnešnímu dni v ní žije přibližně 1 600 obyvatel a ještě před sto lety byla tvořena pouze jedním kostelíkem a dvěma menšími usedlostmi. S nárůstem zájmu o zimní sporty se však postupem času vypracovala v moderní lyžařské středisko, kde se návštěvníci soustředí především na hory Palinkopf (2864 m), Grespitz (2872 m) a Idjoch (2760 m).

Lyžování v Ischglu je možné až do začátku května

Vysokohorská poloha (90 % tratí se nachází ve výšce 2 000 metrů nad mořem) v kombinaci s umělým zasněžováním dovoluje milovníkům alpského lyžování navštívit Ischgl klidně i začátkem května. Jelikož se jedná o poměrně luxusní středisko, budete při návštěvě muset sáhnout mnohem hlouběji do kapsy, než jste doposud byli zvyklí. Garantujeme vám však, že investice se opravdu vyplatí.

Ischgl

Když totiž přijedete na místo určení, budete si moci vybrat z 223 sjezdových tratí, které jsou rozděleny na snadné (39), středně obtížné (150) a obtížné (34). Nejdelší sjezdovka Eleven pak měří přibližně 11 kilometrů. Na své si tedy přijdou jak naprostí začátečníci, tak pokročilí. Co se počtu lanovek a vleků týče, je výběr v Ischglu také velice štědrý. Tvoří jej třináct vleků, pětadvacet sedačkových lanovek a sedm kabinových lanovek.

Ischgl

Co dalšího je v Ischglu k vidění?

Ischgl samozřejmě není pouze o sjezdovém lyžování. Návštěvníkům poskytuje komplexní služby sportovního, kulturního a společenské vyžití. Běžkaři bezesporu ocení údolní trať Paznautal Silvrettaloipe Ischgl-Galtür. Snow park Boarder´s Paradise je určený pro milovníky skoků a překážek s celkovou délkou přes 1 100 m. Freerideři se zas najdou na jim určené trase v oblasti Höllenkar.

Ve městě se nacházejí čtyři nádherné kaple (Panny Marie Sněžné, Sv. Antonína, Svatého Blažeje, Svaté Anny), Muzeum lanovky, Sedlácké muzeum se stálou expozicí sedláckého způsobu života a Mathias-Schmid-Museum. Ischgl žije nejen ve dne. Kvůli obrovskému množství nočních klubů je vtipně přezdíván alpskou Ibizou. Pokud vás tedy party na březích moře již omrzeli, můžete vyzkoušet něco nového.