Salamandra Resort uprostřed Štiavnických vrchů vás okamžitě dostane

Chladné počasí již neodvratně klepe na dveře a s ním i touha po zimních sportech. Milovníci snowboardingu a lyžování každoročně vyhledávají populární střediska zejména v Rakousku, Itálii či Švýcarsku, kde se rozkládá ohromné pohoří Alpy. Ani sousední Slovensko však v tomto směru rozhodně nezaostává. Kupříkladu Salamandra Resort nacházející se uprostřed Štiavnických vrchů nabízí vskutku kvalitní zážitky nejen v oblasti zimním sportů, ale také co se kultury týče.

Okouzlující prostředí a možnost výletů s rodinou

Štiavnické vrchy jsou pohořím vulkanického charakteru, jehož nejvyšším bodem je hora Sitno s nadmořskou výškou 1 009 metrů. Vášniví turisté, běžci a milovníci cyklistiky si zde během letních měsíců přijdou na své a zima zase potěší lyžaře či snowboardisty, pro něž je připravena řada sjezdových tras. Štiavnické vrchy leží v blízkosti města Banská Štiavnica, které vyniká bohatou historií.

Ve slovenské baště památek, které je od roku 1933 zapsáno v seznamu prestižního Světového dědictví UNESCO, určitě stojí za pozornost zejména Piargská brána, která je pozůstatkem městských hradeb z 16. století. Dále pak nepřehlédněte ani barokní kostel Nanebevzetí P. Marie, renesanční barokní věž Klopačku, Synagogu z počátku 19. Století či Starý a Nový zámek.

Relaxace, sport a božský klid v blízkosti Štiavnických vrchů

Salamandra Resort je druhým nejjižnějším zimním střediskem na Slovensku. Unikátní je hlavně díky moderní čtyřsedačkové lanovce, bezkontaktnímu turniketovému systému a pokrokovému zasněžovacímu systému. To všechno z něj vskutku moderní resort, jemuž se ostatní místa na Slovensku nemohou rovnat.

Pro návštěvníky jsou kromě sjezdovek střední obtížnosti připraveny také rozsáhlé služby z oblasti wellness, gastronomie a vodních sportů, pokud se samozřejmě zrovna povede počasí. Obrovské popularitě se těší aquazorbing, paddleboarding nebo jízda na člunu. Je jasné, že většinu z těchto aktivit ocení hlavně děti, ale i dospělí se často nechají ovládnout touto originální zábavou, která jim umožní vrátit se alespoň na chvíli zpátky do mladických let.

Další atrakce v okolí

Zveropark nacházející se v blízkosti Salamandra Resort (přibližně 20 km od střediska) vás během okamžiku přenese do lůna přírody, kde zapomenete na shon běžného života i moderní technologie. Místo jako stvořené pro rodinný piknik na břehu jezera plného ryb vás za zvuků zurčivého vodopádu dostane do stavu naprosté pohody, z něhož se snad ani nebudete chtít probudit.