Kočičí kavárna: Zadáno pro milovníky kočičích kožíšků a koček všeho druhu

kočka

Dnes vás seznámíme s KočKavárnou v jihočeském královském městě Písku. Majitelé kavárny přijali pod svá ochranitelská křídla kočičky a kocourky z útulku. Jejich kočičí kavárna je tak místem nejen báječné kávy, ale i místem pohody, klidu a hebkých kočičích kožíšků.

Pohlaďte si kočičí kožich a vychutnejte voňavou kávu

Kočičí kavárna: Ten, kdo miluje tato chlupatá klubíčka, leckdy vystrkující drápky, ví, že kočka je sama sobě pánem. Bezesporu umí být i přítulná a mazlivá. Pročež si mnoho lidí dopřává radost, už jen pohledem na svou kočičí dámu či kocourka. Chlupáči přinášejí do srdce klid a mír. Natož když zaboříte prsty do jejich  huňatých kožíšků! Tedy, když zrovna nechováte naháče.

Kočičí kavárna: Kočka jako lék?

Je prokázáno, že kočka působí antidepresivně, pročež má i antistresové účinky. Působí to ovšem jen na milovníky koček. Přírodní antidepresivum zpravidla nepůsobí na ty, kteří kočky nemají rádi. I takoví mezi námi jsou a není třeba je odsuzovat. Každý to máme prostě jinak. Ale my, kteří milujeme heboučký kožíšek a přítulnost kočiček, si jejich lásku umíme užít. Pokud ovšem kočka usoudí, že si ji zasloužíme.

Kočičí kavárna Písek pomáhá kočičkám z útulku

V KočKavárně v Písku se můžete pomazlit s kočičkami, které ztratily domov. Vždy se v této chlupaté společnosti nacházejí 1-2 kočičky, jež si můžete adoptovat. Hosté mají k dispozici i katalog koček, kterým majitelé hledají domov. Pokud si svou kočičku vyberete, můžete si o ní přečíst i její příběh, který ovšem ne vždy je veselý. Ale může dopadnout šťastně, když chlupáči svého nového páníčka najdou třeba právě v příchozivších hostech.

kočičí kavárna-písek
Kočkavárna Písek: Foto Taťana Veselá

Jak vypadá posezení v kočičí kavárně?

Pro ty, kteří ještě kočičí kavárnu nenavštívili, ale kočičky je oslovují, může být posezení v KočKavárně Písek příjemnou změnou. Jen se připravte na to, že kočičky se svobodně procházejí mezi stoly, či si k vám můžou na klín i vyskočit a dopřát vám tak hřejivé chvíle pohody. Vězte, že kočka si nesedá na ta „dobrá“ místa.

Kočka prý vyhledává negativní zónu

Pakliže necháte kočku volně pohybovat a nezasahujete do jejího teritoria, najde si u vás to pravé „bolavé“ místo, o kterém možná ani nevíte. Říká se, že pes vyhledává pozitivní místo k ulehnutí. Avšak kočky přitahuje na lidském těle negativní zóna. Proto si můžete nezávazně otestovat, čemu byste měli věnovat pozornost. To když se vám kočka třeba schoulí na hrudi či zamotá u nohou…

Vymazlená kočičí kavárna v Písku

V KočKavárně si užijete nejen přítomnost kočičích parťáků, ale také velmi milou a empatickou obsluhu. Nabídne vám lahodnou kávu spolu s výtečnými dortíky. Těší se na vás kočičáci: John (Snow) Perón, Miloušek, Kilián – sympaťák každým černým coulem, Oliver, Ovečkin (s prvky Ragdolla), Fredy, Dragon a číča Rory s Aimee. A za všechny vás moc pozdravuje kocour Blecha, šéf kočičí kavárny. Ale dejte si na mě pozor. Rád kradu hostům cukr z tácků…

Kočičí kavárna má i svá pravidla

Aby se hosté v kočičí kavárně cítili dobře, vytvořili pro ně majitelé i „Kočičí pravidla“. Mimochodem mezi ně patří například:

  • Nebuďte nás, pokud spíme. Pak bychom mohly vystrčit i drápky
  • Netahejte nás a nezvedejte. Když budeme chtít, samy k vám přijdeme
  • Nekrmte nás lidskými dobrotami, mohlo by nás bolet bříško
  • S prosíkem mňoukáme, abyste u nás nekřičeli a neběhali tu. Rychle běhat tady totiž smíme pouze my, kočičky
  • Někdy se vám i pleteme pod nohy. To je znamení naší vstřícné nálady. Tak prosím dávejte pozor, abyste nám nešlápli třeba na ocásek
  • Děti milujeme, ale jen ty, které nám neubližují. Opět mňouky prosíme rodiče, aby na své děti dohlíželi

S kočičí nehynoucí láskou vaše kočičky, kterým můžete hladit jejich kožíšky.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroje: Autor, kockavarna.cz, denik.cz

 

 

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?