Kontroverzní umělec zase v akci, Sekretářka Davida Černého hledí na Prahu

Český umělec a výtvarník David Černý je známý svými netradičními (a pro mnohé obyvatele i urážlivými) díly. A právě teď se opět vrací na scénu – představil novou sochu s názvem Sekretářka. A kde se na ni můžete podívat?

Celé dílo má podobu siluety ženy, která sedí na vysoké židli. Nejde však o obyčejné dílo, pokroucené nohy se vypínají do opravdu impozantní výše.

Kam se za sochou vydat? Musíte do pražských Hostivař

Sekretářka se totiž aktuálně skvěle vyjímá před budovou společnosti Ahrend. Možná ji znáte, ale pokud ne, pak vám prozradíme, že se zabývá kancelářským nábytkem. A co znamenají točící nohy extrémně dlouhé židle, na které Sekretářka sedí? Podle autora jde o velmi výrazný symbol. Zvýrazňují a zdůrazňují potřebu učit se z chyb. Vtipně tak nastavuje své sochařské tak zrcadlo právě nábytkářské firmě. Ale i „ze země“ působí celé dílo velmi zvláštně a atraktivně.

Sekretářka Davida Černého hledí na Prahu Foto: Protext

Jen jedna součást celku

Již brzy však po celé ČR vyrostou i další díla Davida Černého. Socha je totiž prvním kouskem ze série plánovaných děl, která budou věnována ženám v pracovním prostředí.

„S Davidem Černým nás pojí dlouhá historie, spolupracovali jsme na celé řadě projektů a je nám ctí, že jedním z nich se nyní můžeme kochat pokaždé při cestě do práce,“ říká Jiří Kejval, generální ředitel společnosti Ahrend CEE. A my jen dodáváme, že se ze sochy jistě velmi brzy stane zajímavý návštěvnický prvek.

Ovšem doporučujeme vzít si pro její lepší prohlédnutí dalekohled. Nejlepší výhled je na ni totiž z budovy firmy, kam se samozřejmě už běžný návštěvník nedostane.

Sekretářka Davida Černého hledí na Prahu Náhledové foto: Protext

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=36710

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.