Zambie láká turisty na své přírodní bohatství

Viktoriiny vodopády

Když se řekne Zambie, každý si představí rozvojový stát uprostřed Afriky s obrovskou inflací a nezaměstnaností. To však platilo dříve. Dnes se tato rozvojová země snaží přilákat turisty, a to všemožnými prostředky. Především tím, co je jí vlastní. Přírodními krásami.

Národní parky vedou

Zambie má spoustu národních parků, které jsou jako stvořené pro dobrodruhy. Nejznámější přírodní atrakcí jsou určitě Viktoriiny vodopády a s nimi spojený Livingstone Island, pojmenovaný po jejich objeviteli. Leží na hranici se státem Zimbabwe, vstupné ze zambijské strany je však o polovinu levnější.

Safari na všechny způsoby

Milovníci přírody si opravdu přijdou na své. Vyhlášeným zážitkem je totiž v Zambii pěší safari. V národním parku Luangwa vás provede buší zkušený průvodce a uvidíte tak místní zvířata pěkně zblízka. Říká se, že právě zambijští průvodci a stopaři jsou ti nejlepší z celé Afriky. V NP Luagwa se můžete vydat i za levharty na speciální noční vyjížďky. Můžete tak pozorovat život těchto krásných velkých šelem v jejich přirozeném prostředí.

levhartLevhart: foto Pixabay

Safari si v Zambii můžete vyzkoušet na všechny způsoby. Třeba na kole nebo na kánoi v dolním toku řeky Zambezi. Celá tato oblast spadá pod národní parky a dovolí vám prohlédnout si vzácná zvířata vázaná na vodu, například vodušky abok, vodušky lečve nebo buvolce.

kaloniKaloni: foto Pixabay

Neskutečné zážitky však můžete získat, pokud se do Zambie vypravíte na podzim. V národním parku Kasanka totiž tou dobou nastává migrace kaloňů. Jejich hejna každoročně zaplavují oblohu a vydávají se na pouť za dozrávajícím ovocem. Nemusíte se tedy bát, že by si chtěli pochutnat zrovna na vás. V národním parku Kasanka se můžete za poplatek i utábořit a sledovat tak kaloně klidně každý večer. I když je Zambie stále rozvojovou zemí, turistům má co nabídnout. Za všechno si sice připlatíte, ale zážitky vám nikdo nevezme.

Zdroj: http://www.mojeafrika.cz/informace-zambie—mista,-ktera-nelze-opomenout-100031_100689_0

Viktoriiny vodopády: náhledové foto Pixabay

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.