Metropole Chorvatska nabídne nádherné historické centrum a bránu plnící přání

I když většině z nás připadá, že je Záhřeb už opravdu „profláklou“ destinací, není tomu tak. Stále ještě se tu dají najít místa, kde je turistů k vidění poskrovnu. Máte rádi nádhernou přírodu? Víme, kam za ní vyrazit.

Ale i samotný Záhřeb toho nabízí dost a dost. Proto, než se vydáte do jeho okolí, nenechte si ujít ani jeho centrum. Například Záhřebská katedrála zasvěcená panně Marii (a vystavěná v gotickém stylu) je dodnes nejvyšší budovou země. Nabídne nádhernou výzdobu i slavnou hrobku. A kam se vydat dál?

Zamiřte k bráně, která plní přání

Kamenná brána Záhřebu je pozůstatkem starého městského opevnění. Stačí u její paty zapálit svíčku a myslet přitom na své největší trápení. Pokud se budete modlit opravdu usilovně, mělo by brzy zmizet. Tak alespoň praví místní legenda.

Foto: Pixabay

Maksimir – nejstarší park země

Ale pojďme už přírodě konečně trochu naproti. Milujete anglické zahrady? Pak vás Maksimir v Záhřebu jistě okouzlí. A pro rodiny s dětmi je tu nachystána i zoologická zahrada s vydrami, lachtany nebo lvouny, které tu každý den krmí před zraky návštěvníků.

Pohoří Medvednica a jeho unikátní příroda

Název pohoří Medvednica bychom mohli přeložit jako „Medvědí hora.“ Dnes jde o přírodní památku a to zejména kvůli unikátním stromovým společenstvím, z nichž některá jsou více než 1 000 let stará.

Od Záhřebu se sem dostanete vcelku za chvíli, takže klidně můžete vše pojmout jako jednodenní výlet. Odměnou za trochu té námahy z výšlapů vám bude unikátní příroda a vzácné druhy rostlin a živočichů. A pokud byste ještě neměli všech krás Chorvatska dost, určitě si nenechte ujít blízká Plitvická jezera nebo půvabný hrad Trakoščan. Za návštěvu určitě stojí.

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.