Kostnice

Kostnice v Sedlci u Kutné Hory

Jde o neobyčejné místo, které vyhledává mnoho cestovatelů. V poslední době se o něm mluví zejména i díky americké CNN, která jej svým divákům – cestovatelům doporučuje. Zároveň dodává, že nejde o expozici pro citlivé povahy. My se dnes podíváme na historii a informace této památky. Pojďme na to!

Skromná památka vedle památek UNESCO

Ve zdejším kraji je hegemonem v historických památkách asi něco úplně jiného. Kutná Hora se svými barokními stavbami a středověkými chrámy. Vždyť právě ona je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. To vás však nesmí odradit. Naopak, můžete oba výlety spojit. Skromný sedlecký kostel Všech svatých však i tak má co nabídnout. CNN také ve své upoutávce zmínila pověst, dle které zdejší opat rozprášil hrst země z jeruzalémského Božího hrobu.

Uložení kostí pro nová místa hrobů

Kosti, které se nachází v sedlecké kostnici, opustily původní hroby asi v 15. století. Tehdy byly exhumovány pro vytvoření více místa na zdejším hřbitově pro nové hroby. Kvůli popularitě památky, se zde pohybuje velké množství turistů. Ani zde byste ale neměli zapomínat na to, že jde o kostel, okolo kterého se nachází standardní hřbitov, a zachovat tak pietu. Mnoho turistů na to zapomíná. Což je dle vedení farnosti problematické.

Kutná Hora Chrám svaté Barbory

Otevírací doba

Sedlecká Kostnice je otevřená celoročně. Je však jasní, že nejvíce turistů sem zavítá v letních měsících. My doporučujeme tento výlet spojit s návštěvou historické Kutné Hory. Od listopadu do února můžete památku navštívit od 9 do 5 hodin. Duben až září je pak otevřeno od 9 do 6 hodin odpoledne. Ceník je následovný. Jednotlivé vstupné činí 90 Kč. Pro rodiny nebo skupiny nad 8 lidí je pak cena 75 Kč za osobu. Dítě nebo senior či osoba ZTP pak 60 Kč za jednotlivce a 50 Kč v rámci skupiny. Výlet tedy doporučujeme. Mějte však na paměti, že jde o lidské kosti, a vaše děti na to raději připravte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *