apr

Orlická přehrada nabízí prohlídku svých útrob, musíte se však předem objednat

Patříte mezi obdivovatele Vltavské kaskády a chtěli byste přijít na kloub některých tajemstvím jejího vzniku či současného provozu? Přehrada Orlík vám něco podobného ráda umožní. Klasické návštěvní hodiny tu ale nečekejte.

Zadržuje největší objem říční vody v České republice a co do rozlohy ji předběhlo jen o drobet známější Lipno. Svým návštěvníkům pak může nabídnout množství rekreačního vyžití od písečných a kamenitých pláží, přes surfování ,vodní lyžování nebo třeba šlapadla, až po vyjížďky na lodích.

Kudy na Orlickou přehradu? Nejlépe po vodě

Doporučujeme návštěvu přehrady spojit s návštěvou stejnojmenného zámku. Právě odtud totiž v červenci a srpnu vyjíždějí každý den parníky, mířící právě na přehradu a zpět. Mimochodem doplout odtud můžete třeba i ke hradu Zvíkov (od dubna do října) nebo až do Týnu nad Vltavou, ale to pouze o prázdninových měsících a jen v některé dny.

Maledivy

Výstupní místo výletních lodí je mimochodem jen kousek od vstupu do přehrady. Stačí vám vydat se po značených cedulích směrem dolů a nemůžete to minout. Ovšem svou návštěvu si musíte v každém případě domluvit předem.

Libovolný den a termín pro (skoro) libovolný počet osob

Stačí zavolat na číslo správců Orlické přehrady nebo si termín prohlídky rezervovat přes e-mail. Výhodou je to, že neexistují žádné limity. Prohlídku si můžete užít klidně jen vy sami, nebo s sebou přibrat partu až padesáti přátel. Bez včasné rezervace se však dovnitř nedostanete. Dva až tři dny předem bývá v sezóně nutností.

Malou pastí na neznalé turisty je také místo srazu. Všichni zájemci o prohlídku se musí dostavit k ke hlavnímu vstupu,což jsou velká modrá vrata. Ovšem menší modrá vrata míří i do areálu Povodí Vltavy, takže pokud si nebudete jistí, raději se zeptejte. Jinak můžete prohlídku jednoduše prošvihnout.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *