Jihoafrická republika

Jihoafrická republika: Co všechno tady můžete zažít?

Jihoafrická republika patří bezesporu k nejzajímavějším státům na planetě.  Vyznačuje se těžbou zlata, diamantů a návštěvníkům nabízí pestrou škálu přírodních scenérií od moře přes hory až po národní parky. Nechybí ani moderní města nebo naopak vesnice s domorodými tanečníky. A na co dalšího se v Jihoafrické republice můžete těšit?

Země tří hlavních měst

Jihoafrickou republiku najdeme v nejjižnějším cípu Afrického kontinentu a omývá ji Indický a Atlantický oceán.  Republika má tři hlavní města, jedním z nich je město Pretoria, které zastává výkonnou moc země, druhým Kapské město se zákonodárnou mocí a nakonec Bloemfontein, zastávající moc soudní. Na východě země se nachází Dračí hory s nadmořskou výškou 3500 metrů. Na jihu zase pohoří Velké Karoo. Nad Kapským městem se tyčí Stolová hora s nezaměnitelným panorama. Krásné výhledy nebo Blyde River Canyon spatříte na mysu Dobré naděje, kde se nachází nejstarší budova země, hrad Dobré naděje s Jihoafrickou národní galerií uvnitř. Jihoafrická republika oplývá také mnoha národními parky, konkrétně třinácti a z nich nejznámější Krugerův park, kam se však dostanete pouze s průvodcem.

Jacaranda City

V hlavním městě Pretorii je k vidění majestátní budova parlamentu do oblouku na kopec uprostřed zahrad se stromy jacaranda. Proto se městu také říká Jacaranda City.  Parlament je tady však jen v zimním období, na léto se totiž stěhuje do Kapského města, které je nenavštěvovanějším městem v Jihoafrické republice i s již zmíněnou Stolovou horou.  Vystoupat se po ní dá pěšky několika různými stezkami až na vrchol. Zvolit můžete, ale i lanovku, díky které se vám naskytne úchvatný pohled na město z několika stran.  Největším městem je Johannesburg, jehož dominantou je mrakodrap Carlton Centre, vysoký 223 metrů.  Výtahem se v mrakodrapu dostanete až do padesátého patra a odtud se vám naskytne úchvatný výhled.

Kapské město

Letovisko jako z katalogu

Velmi oblíbeným místem pro dovolené, je v Jihoafrické republice letovisko Durban. Toto letovisko leží na pobřeží Indického oceánu a je tady všechno, co vidíte v katalozích cestovních kanceláří. Můžete tu sledovat domorodé tanečníky, procházet se po promenádě plné obchodů, popíjet drinky či červené víno nebo vyzkoušet místní speciality v restauracích. Ochutnat můžete třeba biltong , což je kořeněné sušené maso nebo potjiekos, pokrm ze zeleniny, brambor, masa a klobásek.

Jihoafrická republika

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *