KovoZOO Staré Město: Unikát, který jinde nenajdete

Žirafa

Milujete zvířata a chtěli byste jich vidět co nejvíce? Není se čemu divit, zejména malé děti se nemohou zastavit při pohledu na některá z nich. Hrozí často ovšem to, že se zvířata rozutečou po výběhu a je konec divadla. Tedy alespoň v případě KovoZOO ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Že jste v této zcela unikátní zoologické zahradě tvořené zvířaty vyrobenými z kovového odpadu ještě nebyli? Pak jste doposud nenavštívili zcela unikátní místo, které rozhodně stojí za to. My vás po něm provedeme podrobněji prostřednictvím fotografií a textu.

Příběh sám o sobě

KovoZOO představuje v podstatě samo o sobě příběh, kdy ze zdánlivě ničeho vyrostlo něco jedinečného, co jinde na světě k vidění není! Vše začalo v roce 2012 v naprosto unikátním prostředí starého cukrovaru, jenž prošel kompletní rekonstrukcí. Momentálně je tedy k vidění více než 222 zvířat ve skutečné velikosti. Všechna mají společné pojítko, vznikla z kovového odpadu. Ostatně, když se na jejich tělo zaměříme detailněji, zjistíme, že jsou jejich součástmi hřídele, ozubená kola, plátky kovu, šroubky, péra, matky a další součástky.

Kovový los

Kovový los: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Od slona až po tučňáka

Že byste chtěli vidět i velká zvířata? Proč ne? Moc hezky vypadá například slon. Podívat se ale můžete i na stádo žiraf, býky, koně, nejrůznější ptáky a spousta dalších zvířat. Vše záleží pouze na tom, co preferujete. K dispozici získáte i pohled z ptačí perspektivy. Lávka vedoucí nad částí areálu nabízí opravdu zajímavá panoramata. Je pouze na vás samotných, zdali se po ní vydáte.

Byli jste už v letadle nebo v majáku?

Neuchvátí-li vás zvířena, což prakticky vylučujeme, můžete se mrknout klidně do letadla. Nachází se zde totiž i starší model, v němž si prohlédnete jak míst k sezení, tak i kabinu pilotů. Zajímavě vypadají i staré vlaky, tramvaj a vozy značky škoda. Zapomenout byste neměli ani na návštěvu majáku a lodi.

Kovový velbloud: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.