Albrechtice

Albrechtice v Jizerských horách lákají

Albrechtice v Jizerských horách patří mezi obce, které mají stoprocentně co nabídnout. Sportovní využití je v jejich případě maximální. Cykloturistika a pěší turistika zde jen kvete. Vynikající volbou jsou jak pěší trasy, tak i cyklostezky a mnohé tematické výlety, které určitě stojí za to. Výbornou volbou je kupříkladu stezka po historii sklářství. Jmenovat bychom měli ale i trasy vedoucí kolem zdejších pomníčků a přírodních krás, jichž je zde obrovské množství.

Singltrekové centrum pod Smrkem

Zajímavou volbou je bezesporu Singltrekové centrum pod Smrkem, které se nachází pouhých 30 kilometrů od Albrechtic. Místní stezky jsou zcela unikátní a jízdu na horském kole si tady užijete až do morku kostí. Jizerské hory se řadí z hlediska vzduchu k těm nečistším. Nemusíte mít s sebou nutně kolo, stačí si vychutnat i pěší trasu třeba v rámci nordic walkingu. Záleží pouze na vás, jaké aktivity zvolíte a budete se jim při své dovolené věnovat.

Ubytování dle potřeby

Ubytovat se můžete v podstatě kdekoli, a to dle vašich potřeb. K dispozici jsou především penziony, mezi něž patří Permon, Fanina  Krmelec. Hlavně zimě je jejich poloha doslova nedocenitelná jelikož se nacházejí přímo na běžeckých magistrálách. Užívat si budete moci i sjezdového lyžování, a to třeba v Koutech nad Desnou nebo jiných střediscích.

Protržená přehrada Desná nabízí kouzelné pohledy

Zajímavou volbou je vodní dílo zbudované na Bílé Desné přímo v Jizerských horách. Postavena byla díky častým povodním, jež tuto oblast postihovaly. Přehrada byla dokončena až v roce 1915. Již v roce 1916 si dva dělníci v lese všimli vytékajícího pramínku a následně se vypustila z celé přehrady voda. Při katastrofě zemřelo celkem 62 lidských životů a zničeno bylo 33 domů. Často došlo i ke kompletnímu poničení staveb, které musely být také strženy. Dnes je protržená hráz známým a vyhledávaným místem.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *