Krásné lázně a jejich léčivé vody ve Slovinsku

Sauna

Užijte si ideální příležitost k odpočinku netradičním způsobem – objevte kouzlo lázní ve Slovinsku. Nedotčená příroda, čerstvý vzduch a léčivé teplé prameny jsou tím správným základem pro odpočinkový pobyt.

1. Lázně Snovik

Nacházejí se na úpatí Kamnicko-Savinjských Alp, a jsou to nejvýše položené teplé lázně ve Slovinsku. Lázně Snovik jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají klid v srdci přírody. V každém případě si zde navíc ideální pobyt dopřejí dynamičtí lidé, kteří si rádi zpestří odpočinek výletem a v zimě třeba běžkováním nebo lyžováním. V prostředí lázní je možné navštívit nádhernou přírodu i nádherná města, takže si tu každý najde něco pro sebe.

Snovik
Lázně Snovik: Foto Nicola https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Slovenia_Snovik

Teplá voda v lázních Snovik je obvykle bohatá na vápník, hořčík a řadu dalších prospěšných minerálů. Je vhodná pro pitné kúry a koupele, které uklidňují svalový tlak, posilují imunitu a prospívají pohodě pokožky. Srdcem lázeňské nabídky je komplex s vnitřními a venkovními bazény. Kromě toho se setkáte s příznivými účinky Kneippovy léčby, která spočívá v plavání v bazénech s vodou o teplotě 12 až 40 °C.

2. Lázně Laško

Špičkový lázeňský komplex nabízí odpočinek a vzrušení, a tak uspokojí návštěvníky všech věkových kategorií. Nachází se v budově zajištěné zajímavou otevírací střechou, díky níž je koupání v ozdravné vodě mimořádným zážitkem. Nádherná skleněná klenba zakrývá interiér lázní, který zahrnuje bazén s vlnobitím, masážní bazén s podvodními prameny, vířivky, Kneippova terapie a mnoho dalších bazénů.

Kneipp therapy
Kneipp therapy, Foto: Pixabay

Teplá voda disponuje vysokým obsahem vápníku, sodíku a hořčíku je v ní obsaženo mnoho minerálů a má ozdravný vliv na celé tělo a intelekt. Pobyt v pramenité vodě v Lasce má pozitivní vliv na léčbu ran nebo revmatických a kloubních onemocnění a zároveň zmírňuje stres. Resort disponuje nejmodernějšími léčebnými programy, které řídí ti nejlepší mistři v balneoterapii, termoterapii, elektroterapii a fyzioterapii.

3. Moravské Toplice

Špičkový komplex se může pochlubit teplou minerální vodou s černou barvou. Její zdroj byl náhodně objeven při hledání ropy v 60. letech 20. století. Tato rekuperační voda pochází z hloubky až 1 467 metrů, je tmavá a kalná, má teplotu 72 °C a slabě voní po ropě. Voda proudí do většiny bazénů přefiltrovaná a ochlazená.

Tmavá teplá voda je výjimečná nejen svou barvou, ale svým vlivem na zdraví. Koupele v ní zklidňují bolesti pohybového aparátu, zmenšují otoky kloubů a zmírňují revmatické potíže. Pro tyto příznivé účinky se pobyt v ní mimořádně doporučuje pacientům po různých zraněních nebo operacích.

Další vyhlášené lázně

  • Lázně Dobrna
  • Rogaška Slatina
  • Lázně Topolšica
  • Lázně Lendava

Zdroje info: kudyznudy.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay