Gdaňsk

Krásné počasí Gdaňsk nabídne i na podzim

Severopolské město Gdaňsk, které je umýváno stejnojmenným zálivem nabízí hodně zajímavou dovolenou, na kterou nezapomenete. V současné době, kdy se spousta lidí bojí vyrazit někam do zahraničí mimo Evropu, se jedná o vynikající cíl turistů. Rozhodně zde budou panovat mnohem přijatelnější ceny, než tomu je na jihu Starého kontinentu, kde se Chorvatsko a Itálie snaží předražit všechno, co je možné. Námořní přístav u Baltského moře nabízí v letním období příhodné počasí k pohodovému trávení volného času. Kde se stojí za to v Gdaňsku podívat?

Národní muzeum

Ať už patříte mezi fanoušky historie, nebo nikoliv, vyplatí se navštívit Národní muzeum, které se nachází přímo ve františkánském klášteře. Najdete zde velmi bohaté sbírky z různých historických období a oblastí Polska. Samozřejmě se můžete podívat na zajímavé relikvie, které jsou mnohdy spjaté i s historií České republiky a jejími postavami. Originální architektonicky povedená cihlová budova slouží jako muzeum již od počátku 20. století.

Gdaňsk

Opatský palác

V gdaňské čtvrti s názvem Oliwa se nachází rokokový palác, který byl ve své dlouholeté existenci obýván různými osobnostmi Polska. Postaven byl již v období 15. století. Ze známých person bychom měli jmenovat představené řádu Cisterciátů. Dále je nutné jmenovat slavný rod Hohenzollernů. V průběhu 20. století se změnil účel využití budovy, která začala sloužit jako nedílná část Národního muzea. Pravidelně zde vystavují mladí umělci nejen z Polska.

Kostel sv. Kateřiny

Tento kostel pochází až z 16. století a jedná se o nejstarší stavbu sakrálního charakteru ve městě. Původně se jednalo o protestantský stánek, nicméně postupem času došlo ke změně jeho zaměření a stal se ryze římsko-katolickým. Zdi objektu jsou neopracované a kontrastují s klenutými stropy. Syrová atmosféra na vás dýchne ducha minulosti.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *