Lázně

Odpočinek jako na dlani: Lázně Slatinice u Olomouce

Odpočinek je v již poněkud chladnějších podzimních dnech jakousi samozřejmostí a člověk hledá spíše lázeňská centra než cokoli jiného. Kombinace příjemných procházek s lázeňskými a wellness procedurami rozhodně lidskému tělu prospívá a dopřát si takovéhoto luxusu již není nijak výrazně náročné. I proto se soustředíme podrobněji na Lázně Slatinice u Olomouce, které mají rozhodně co nabídnout. Zaměříme se jak na jejich polohu, tak i na historii a současné možnosti relaxace.

Jak do Slatinic?

Dostat se do Slatinic není nijak výrazně náročné. Pohodlná je doprava vlastním automobilem, kdy pojedete z Olomouce na Lutín. Po ujetí nějakých 14 kilometrů narazíte právě na Slatinice. Jinak není problém vyrazit i vlakem, a to z Olomouce na Prostějov. Najdete zde přímo zastávku Českých drah Slatinice. Co se týká autobusové dopravy, tak přímo z Olomouce vyráží v pravidelných intervalech linka číslo 709. Zstávka autobusu je přímo v samotných lázních.

Bohatá lázeňská historie

Lázně Slatinice u Olomouce se vyznačují také velmi bohatou historií. Lázeňství tady není žádnou novinkou. Dějina sahají až do 16. století. Právě tehdy již byly zmínky o slavném sirném prameni ze Slatinic. Jinak se ale proslavily lázně až v 18. století, kdy započala stavba lázeňských domů. Konkrétně vše započalo v roce 1731. Původní architekturu si můžete prohlédnout i dnes, jelikož současný největší lázeňský dům stojí na místě toho původního. Optimální služby se zde nabízejí při léčbě oběhového aparátu, kožních nemocí, nervové soustavy a dalších částí lidského těla.

Vyberte si z lázeňských domů

O pohodové a pestré ubytování se starají celkem 3 lázeňské domy. Jedná se o budovy Hanačka, Balneo a Mánes. Prvně dvě jmenované domy se nacházejí hned několik metrů od hlavního lázeňského objektu Morava. Hosté si mohou vybrat z hezkých jednolůžkových a dvoulůžkových pokojů, které jsou vybaveny sociálním zařízením. Zapomenout nemůžeme ani na vynikající tradiční kuchyni, kterou můžete vyzkoušet třeba v Hanačce.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

1 komentář

  1. Ann Odpovědět

    Lázně Slatinice jsou nádherné a moc doporučuji k pobytu. Lázně Slatinice u Olomouce jsou opravdu skvělým místem k relaxaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *