Lázně jako zimní pobyt? Věřte, že si je užijete nejvíce

wellness

Venku sychravo a zima, v lázních příjemně teplo a s náležitou péčí. Užívat si zimu na lyžařských svazích není jediná možnost, jak zrelaxovat. Zkuste se vydat do lázní. Klidně ještě letos.

Řada Čechu si tradičně zimní pobyt užívá na sjezdovkách. Lyžování patří mezi nejoblíbenější sporty u nás. Tento sport nejenže sledujeme, ale i sami praktikujeme. Tisíce rodin či jednotlivců vyráží každoročně na lyže. I jarní prázdniny se dělí podle krajů, aby nedocházelo k přeplnění kapacit v lyžařských střediscích. Jenomže přece jen, ne každý je lyžař, a ne vždy se nám na lyže chce. Někdy netoužíme po odpočinku aktivním, ale spíše pasivním. A to dokonce bez rodiny. Místo péče o blízké si chceme užít víkend, či dokonce týdenní pobyt tam, kde o nás někdo pečuje. Je jedno, jestli nás trápí nějaké ty zdravotní neduhy, nebo jsme zdraví jako řípa. Navštívit lázně je vzpruhou pro každého. Pro ženy i muže bez rozdílu věku.

Česko se může lázněmi chlubit

Lázeňských míst v České republice najdeme skutečně bohatě. Wellness hotely se dnes nachází po celé republice, takže se nemusíte vydávat pouze do tradičních lázeňských lokalit. Ale pravdou je, že si je užijete, protože právě v nich jsou připraveni i na ty nejnáročnější zákazníky. Lázně si máte možnost nejvíce užít v tradičních lázeňských městech. Navštivte lázně Karlovy Vary, Teplice, Lednice, Bělohrad, Luhačovice, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně i mnoho dalších.

Mariánské lázně

Foto: Pixabay

Na lyže i do wellness současně

Lázně a wellness však nechybí ani poblíž lyžařských středisek, takže si je užijete třeba i spolu s lyžovačkou. Co byste řekli na lázně Harrachov? Přijďte relaxovat do Hotel Centrum Harrachov, kde si užijete bazén i vířivku, saunu, perličkovou koupel, hydromasáže celého těla a samozřejmě dobré jídlo.

Chystáte se na výlet do Prahy?

I hlavní město vám dokáže nabídnout skvělé lázně Praha. Návštěvu památek a nákupy tak spojíte s relaxací ve wellness hotelích. Zkusit můžete například wellness s privátním bazénem a saunou, které nabízí Hotel Relax Inn. Jde o ideální wellness pro páry. Není však problém ani přistýlka pro dítě.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.