vino-talir

Lepší než Michelinská hvězda – restaurace v ČR oceněné Zlatými lvy

I když to právě teď nevypadá s gastronomickým cestováním zrovna valně, nenechte se mýlit. Restauratéři nespí ani si „pouze“ nestěžují do médií. Mnozí z nich stále přemýšlejí o tom, jak potěšit své zákazníky a dopřát jim něco nového a báječného.

A právě takové mapuje prestižní knižní průvodce po zážitkových restauracích celého Česka. Nese název Nejlepší restaurace oceněné Zlatými lvy 2021. Takže pokud si chcete své gastronomické cestování naplánovat už letos, rozhodně máte inspiraci.

Kam vyrazit za gurmetskými zážitky

Letos vychází tento průvodce již po osmé a všem milovníkům dobrého jídla dává nahlédnout do nejnovějšího výběru gastronomických podniků na základě profesionálního hodnocení inspektorů projektu. Jde o nezávislé a po všech stránkách objektivní hodnocení kvality restaurací. Žádnou placenou reklamu tu tedy nehledejte. Jen přehled toho opravdu nejlepšího.

Pizza

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak se vlastně hodnotí nejlepší restaurace?

Vše se odehrává na základě propracované metodiky. Díky níž jsou podniky oceňovány pečetí s jedním, dvěma nebo třemi Zlatými lvy. A jak se v takovém hodnocení orientovat?

  • Jeden lev značí výbornou kuchyni a kvalitní obsluhu.
  • Dva lvi slibují vynikající gastronomii a bezchybnou obsluhu.
  • Tři lvi zaručují mimořádný gurmánský zážitek a vysoce profesionální servis.

Vše má „pod palcem“ tým inspektorů. Ten však vybrané restaurace nenavštíví pouze jednou, naopak – stravuje se tu pravidelně. Samozřejmě anonymně a podle předem daných kritérií sledují kvalitu a estetiku servírovaných pokrmů, ale také úroveň servisu a samozřejmě i celkovou atmosféru restaurace apod. Letos se do průvodce dostalo 93 restaurací ze všech regionů Česka.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *