Prázdný letištní terminál

Letiště Charlese de Gaulla ruší plán nového Terminálu 4

Francouzská vláda oznámila, že upustí od plánů na výstavbu nového terminálu na letišti Charlese de Gaulla v Paříži. Úřady poukázaly na pandemii Covid-19 a měnící se environmentální priority vlády jako na důvody tohoto kroku.

Až 40 milionů cestujících

Čtvrtý terminál by umožnil letišti odbavit až 40 milionů cestujících navíc ročně. Francie radikálně změnila své dopravní priority, přičemž vývoj letišť nyní vyžaduje plány pro elektrická nebo vodíková letadla.

Druhé nejrušnější letiště v Evropě

Letiště Charlese de Gaulla, které bylo otevřeno v roce 1974, je po londýnském Heathrow druhým nejrušnějším letištěm v Evropě a v roce 2019 jím prošlo více než 76 milionů cestujících. Augustin de Romanet, výkonný ředitel Aéroports de Paris, uvedl: „Letecká doprava musí urychlit její energetický přechod. „Z toho musíme v našich budoucích projektech vyvodit náležité závěry.“

Po rozhodnutí požádat Groupe ADP o ukončení současného projektu Terminálu 4 a o předložení nového projektu pro vývoj pařížské platformy Charles de Gaulle se Groupe ADP má obavy.

Pařížská platforma se měla stát lídrem v oblasti ekologického letectví, což mělo prospět všem územím, zejména těm sousedících s letišti.

Terminál letiště: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *