tesla

Nová Tesla se vám za jízdy změní v saunu – i když o to nestojíte

Tesla se snaží svůj prozákaznický přístup stále vylepšovat. Tedy alespoň to tvrdí. A na stížnosti zákazníků tak reaguje co nejrychleji. Také si pamatujete na to, jak si majitelé předchozích modelů stěžovali na to, že jejich elektromobil v zimě málo topí? Tak Model 3 by se s tímto nedostatkem měl statečně poprat.

Do prostoru nohou totiž technici instalovali speciální přídavné topení, které vám zajistí komfort po celou dobu jízdy. Problém je v tom, že dost často topí až moc.

Problém není v celém voze – jen pod nohama

Bohužel se stává, že tento senzor nepracuje tak, jak má. A prostor u nohou vám tak můžete vytopit až na 50 °C. Což je poměrně extrém vhledem k tomu, že zbytek vozu se běžně vytápí na nějakých 22 °C.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ovšem podle Tesly si za vše mohou majitelé sami. Nechávají prý totiž otevřená dvířka skříňky ve středu vozu, která tento senzor účinně blokují. Řešení by tedy mělo být jednoduché – skříňku jednoduše za jízdy neotvírat. Ovšem nebyla by to Tesla, aby v tom nebylo nějaké ale.

Seznam nedostatků u Modelu 3 je poměrně dlouhý

Majitelé si totiž na problém přehřívání stěžují dál. A to i ti, kteří podle svých slov dvířka nikdy nepoužívali a nepoužívají. Mnohdy se také potíže objeví až po nějaké době a když si postěžujete technikům, tváří se, že vlastně neexistuje. Na vině tak bude podle všeho nedostatečná výdrž těchto senzorů, které při pravidelném používání zkrátka brzy odcházejí.

Vtipné je na tom ovšem to, že se přehřívání objevuje i u starších vozů, byť zpravidla není tak extrémní jako v Modelu 3. Tesla však stále tvrdí, že žádný problém neexistuje. To koneckonců říká i o odpadávajícím a loupajícím se laku, upadávajících volantech, korozi – a mnoha dalších problémech, které se k Tesle 3 váží. Překvapuje tak někoho, že se tato auta ve světě nabízejí za stále nižší částky?

Zdroj Náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

2 komentáře

  1. Kérkonoš Odpovědět

    Na Teslách se šetří aby měl Elonek na ty svoje rachejtle, i když by víc ušetřil, kdyby je nevyráběl vůbec.
    Ty jeho rachejtle bouchaj docela pěkně, ale stejně si myslim, že se dá takovej ohňostroj pořídit mnohem levněji….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *