Letní destinace pro milovníky jídla

Letní dovolená je pro mnohé synonymem pro odpočinek na pláži, prozkoumávání kulturních památek a samozřejmě ochutnávání lokálních specialit. Pojďme se tedy vydat na kulinářskou cestu po některých z nejlepších letních destinací pro gurmány, kde si přijdou na své jak milovníci tradičních jídel, tak i ti, kteří rádi objevují nové a nečekané chutě.

Království bylinek a olivového oleje

Když se řekne Provence, mnohým se okamžitě vybaví levandulová pole a malebné vesničky. Pro milovníky jídla je však Provence především rájem chutí. Region je proslulý svými trhy, kde můžete ochutnat vše od čerstvě upečeného chleba přes domácí sýry až po sezónní ovoce a zeleninu. Provence je také místem, kde se olivový olej používá takřka ve všem. Místní farmáři vás rádi provedou svými olivovými háji a ukáží vám, jak se tento tekutý zlato vyrábí. Nezapomenutelným zážitkem je také návštěva vinic, kde můžete ochutnat slavná provensálská vína.

Tapas a více tapas

Kde jinde než v Barceloně ochutnat pravé tapas? Tyto malé porce různých jídel jsou ideální pro sdílení s přáteli a rodinou. Navštivte také slavnou tržnici La Boqueria, kde si můžete dát čerstvé mořské plody, iberskou šunku nebo osvěžující ovocný koktejl. A nezapomeňte na churros, které jsou zde podávány s hustou horkou čokoládou. Milovníci ryb a mořských plodů by neměli vynechat tradiční paellu, která je v Barceloně připravována s obrovským množstvím čerstvých surovin. Tento pokrm si můžete vychutnat v jedné z restaurací podél pláže, kde se můžete kochat výhledem na Středozemní moře.

Kulinářský ráj na zemi

Toskánsko je známé svou jednoduchou, ale vysoce kvalitní kuchyní, která se opírá o čerstvé místní suroviny. Místní trhy jsou plné čerstvé zeleniny, ovoce a samozřejmě sýra a vína.

Nezapomenutelným zážitkem je návštěva toskánských vinic, kde můžete ochutnat slavná vína. Místní farmáři vás často zvou k sobě domů na ochutnávku svých výrobků. Pro ty, kteří rádi experimentují, je tu také ribollita, hustá zeleninová polévka, která se podává s kouskem tvrdého chleba.

Zdroj obrázku: Sergey Dashkevich / stock.adobe.com

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.