Letní dovolená nabitá zážitky na vás čeká ve Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry

Nemůžete se rozhodnout, jestli letos v létě vyrazíte za relaxací, za sportem, do přírody nebo za výbornou gastronomií? A co když byste mohli mít to všechno dohromady a na jednom místě?

Jedno takové skutečně existuje, a navíc to není daleko — vlastně hned u sousedů. Jsou to nejmenší velehory světa, a trápit vás tu nebude ani jazyková bariéra: Vysoké Tatry. Lyžovačka tu už sice skončila, ale s létem se vám zde otevírá nečekaně široká řada možností trávení volného času.

Nepřeberné sportovní vyžití

Sportovci tělem i duší si ve Vysokých Tatrách dozajista přijdou na své. Nabízí se jim přes 600 kilometrů turistických tras, po kterých mohou vyrazit i na nordic walking, s horským vůdcem si pak mohou vyzkoušet zdolat i ten nejvyšší vrchol Slovenska. Kdo by pak chtěl kilometry zdolávat rychleji, může se do toho dát na horském kole, ať už vypůjčeném nebo vlastním.

Jako v sedmém nebi si budou připadat golfoví nadšenci na hřišti Black Stork (černý čáp) ve Velké Lomnici, s 27 jamkami na 160 hektarech hrací plochy, lemované panoramatem horských štítů. Adrenalinoví nadšenci si zase mohou vyzkoušet kiting, případně bungee-jumping.

Jedinečné zážitky

Na své si ve Vysokých Tatrách přijdou i sběratelé unikátních zážitků. Ti se mohou jít pokochat horskými vodopády, vyrazit lodičkou po Štrbském plese nebo prozkoumat jednu z největších krápníkových jeskyní. A samozřejmě nesmí zapomenout ani na jízdu lanovkou: třeba tou pozemní na Hrebienok, kterou se při své návštěvě Tater v roce 2008 svezla i britská královna Alžběta II.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci kultury a historie, na něž ve Vysokých Tatrách čekají nejen zajímavá muzea, ale také hrady a zámky nebo historické centrum Popradu. Na místním náměstí se mimo jiné v létě koná festival Popradské kultúrne leto, plný koncertů slovenských, českých i světových umělců.

A labužníci? Ti si přijdou na své při ochutnávání místních vín, doplněných tradičními ovčími sýry jako je parenica, oštiepok nebo korbáčky.

Foto: regiontatry.sk

Pětihvězdičková relaxace

Pro ty, kdo se na dovolené nejraději nechávají rozmazlovat, jsou Vysoké Tatry rájem na zemi. Zázemí jim poskytne některý z vyhlášených wellness hotelů a po klimatoterapii (léčbě pobytem na čistém vzduchu) mohou zamířit rovnou za tou nejlepší relaxací všech dob do AquaCity Poprad. Čeká tu na ně několik bazénů s termální vodou, wellness a spa zóna i masáže nebo kosmetické procedury.

Podlehněte i vy lákadlům Vysokých Tater, sedněte do auta, autobusu, vlaku či letadla a přijeďte si vychutnat báječnou dovolenou. Letní sezóna tu letos začíná už prvního června.

Náhledové foto: regiontatry.sk

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.