Letenky zlevňují, ale není to zadarmo. Osekané služby dokážou nepříjemně zaskočit – co si pohlídat?

paluba letadla

Letenky zlevňují, ale není to zadarmo. Osekané služby dokážou nepříjemně zaskočit – co si pohlídat? V první řadě je nezbytné přesně pochopit, co vaše letenka zahrnuje. Tradiční služby, jako jsou odbavená zavazadla, stravování a výběr sedadla, nemusí být součástí základní ceny. A co byste si tedy měli zkontrolovat?

Zavazadla a jak na ně

Mnoho cenově výhodných letenek zahrnuje pouze malé příruční zavazadlo nebo osobní věci s přísnými limity velikosti a hmotnosti. Zkontrolujte si rozměry a hmotnostní omezení pro příruční zavazadla a připravte se na to, že si připlatíte, pokud budete potřebovat zavazadlo odbavit nebo si vzít s sebou rozměrnější předměty.

Letadlo

Foto: Pixabay

Uspořádání míst k sezení

Levné letenky často nezahrnují možnost předem si vybrat sedadla. To může znamenat, že budete od svých spolucestujících odděleni, pokud si nepřiplatíte za výběr konkrétních míst. Vždy se proto podívejte na pravidla a poplatky za sezení, abyste měli jistotu, že můžete sedět se svou partou nebo si zajistit preferované místo v letadle.

Pravidla pro změnu a zrušení letu

Zlevněné letenky se obvykle vyznačují také přísnými pravidly pro změnu a zrušení letu. Změna letu může být spojena s vysokými poplatky, nebo v některých případech nemusí být vůbec povolena. Vždy si prostudujte podmínky týkající se změn vašeho itineráře, zejména pokud vaše cestovní plány nejsou pevně dané.

Stravování a občerstvení

U mnoha nízkonákladových letů může být i voda zpoplatněna. Jídlo, občerstvení a nápoje si obvykle můžete zakoupit u palubního personálu. Pokud letíte na dlouhé vzdálenosti, zvažte nákup jídla na letišti nebo si přibalte netekuté občerstvení, abyste ušetřili.

 

Zdroj: https://cestujtesradosti.cz/navod-na-levne-letenky/, https://www.pasapusu.cz/jak-na-letenky, https://www.cestujlevne.com/blog/jak-koupit-letenku

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.