Letní Itálie: Vydejte se do hor, měst i na krásné pláže

Rimini

Léto je už v plném proudu a spousta zemí láká na zajímavé destinace, které rozhodně stojí za zhlédnutí. V současné ne příliš bezpečné situaci se rozhodně nevyplatí jet se strachem někam do Afriky anebo směrem na východ. Optimální volbou jsou evropské destinace, které dokážou nabídnout často mnohem více než exotika. Typickým příkladem budiž slunná Itálie. Právě sem se můžete vydat v létě jak na hory, tak i někam k mořským břehům, případně za skvostnými památkami. V následujících řádcích vám dáme zajímavé tipy na všechny tři zmiňované druhy zájezdů.

Prvotřídní horská střediska

Letní dovolená v Itálii se může nést třeba v duchu ferrat. Vysokohorská turistika je zde naprosto výjimečná. Vyrazit můžete do jinak živého zimního střediska Val di Fiemme. Vydat se lze i do okolí Marmolady. Pokud byste raději ferraty u vody, není od věci vybrat velké jezero Lago di Garda položené vysoko v horách. Výbornou volbou pro vysokohorskou turistiku je také oblast Brenta. Tady se setkáte s velkými skalními útvary, jež jsou pro tuto oblast tolik typické.

Lago di GardaLago di Garda

Živá vzpomínka na starověký Řím

Římská říše byla ve starověku a raném středověku obrovskou mocností. Památek z této doby je v Itálii obrovské množství. Atmosféra těchto starých dob na vás dýchne například při návštěvě Pompejí. Právě ty byly doslova zakonzervovány lávou ze sopky Vesuv. Mnohé zájezdy do Itálie směřují přímo k památkám v Římě. Takové Koloseum nebo Forum Romanum jsou doslova skvosty starověké kultury.

KoloseumKoloseum

Nekonečné pláže

Itálie láká samozřejmě i mořem. Pobřeží Jaderského moře je typické především dlouhými písečnými plážemi. Rimini, Bibione a mnohá další letoviska jsou v nabídce spousty cestovních kanceláří. Jestliže uvažujete třeba o dovolené v Itálii, určitě využijte online srovnávače zájezdu New Travel, s nímž si vyberete zájezd u cestovní kanceláře za nejvýhodnější cenu.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.