Chorvatsko

Brela, Makarská a Rovinj aneb 3 klenoty Chorvatska, které musíte navštívit

Vybíráte dovolenou u moře a nemůžete se zorientovat v množství destinací? Letošním hitem je opět Chorvatsko, které se dostalo na absolutní výslunní nejen kvůli své blízkosti a cenové dostupnosti, ale i kvůli bezpečnostní situaci mimo Evropu. Vybrali jsme pro vás tři chorvatské destinace, které lze koupit výhodně na tzv. „last minute“ a vy byste je měli zařadit do svého letošního itineráře.

Brela: Dovolená (nejen) pro celebrity

První lokalitou bude malá vesnička Brela, jenž je součástí Střední Dalmácie. Brelu si zamilují zejména turisté, kteří hledají letovisko, kde mohou trávit klidnější dovolenou ve stínu voňavých borovic a vzrostlých cypřišů. Okouzlující moře, kterému dominuje maličkatý ostrůvek s typickou chorvatskou vegetací, jež najdete na každé druhé pohlednici, pouze dotváří celkovou atmosféru tohoto místa. Brelu si navíc zamilovaly také tuzemské i zahraniční celebrity i vysocí státníci.

Makarská riviéra: Zábava pro všechny věkové skupiny

Místo, kde to opravdu žije – i tak lze přezdívat Makarské. Riviéra, která je opět součástí Střední Dalmácie nabízí nespočet větších i menších oblázkových plážiček i velkou spoustu tradičních chorvatských taveren, hospůdek a barů. Raritou je i diskotéka, kterou najdete uvnitř skutečné skály. Jakmile vás noční život přestane bavit, vydejte se na pláž. Součástí každé z nich je i základna vodních sportů.

Rovinj: Divoká krása

Pokud hledáte destinaci, která vám učaruje svou jedinečnou divokou atmosférou, pak zamiřte do chorvatského Rovinje. Na klasické upravené plážičky poseté totožnými oblázky nebo souvislou vrstvou písku zde asi příliš nenarazíte. O to víc však budete překvapeni rustikální a svým způsobem i surovou krásou této destinaci, ve které se budete bránit silným emocím jen stěží. Avsak nezapomeňte, pokud

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *