Černá Hora

Dovolená v Černé Hoře

Skvělé koupání, hory, památky a navíc bez davů lidí. To je Černá Hora a dovolená u moře. Ubytování je zde rozmanité a cenově velmi příznivé. Tak neváhejte a vyrazte!

Žádné davy

Pobřeží Černé Hory není nijak zvlášť dlouhé. Má okolo 294 kilometrů. Nejsou tady však zatím žádné davy lidí, takže se nebudete muset s nikým přetlačovat o místo na pláži. Mezi nejznámější letovisko, kde najdete ty nejznámější hotely, se jmenuje Budva.  Sportovní vžití i večerní romantiku nabízí vyhlášená Dlouhá pláž. Tato pláž měří 13 kilometrů a nachází se až na hranici s Albánií. Navíc ubytování si nemusíte objednávat dopředu, skoro na každém rohu někdo ubytování nabízí. Je také možnost spát v kempech.

Stari Bar

Ti, kteří nejen rádi leží na pláži, ale také rádi poznávají památky, mohou navštívit město Stari Bar. Jedná se o opevněné město blízko přímořského Baru. Hradby prý postavili Benátčané, kteří chtěli chránit město před Turky. Avšak neúspěšně. Město bylo poničeno a dnes se pod stromy prorostlými mezi ruinami můžete schovat před sluncem. Lákadlem pro turisty jsou také olivové háje, ve kterých jsou i 2 tisíce let staré stromy. Olivový olej je pak možno zakoupit v obchůdku v uličce směřující k bráně hradu. V Černé Hoře je více jak polovina obyvatel pravoslavného vyznání. O tom svědčí i některé památky. Například skalní klášter Ostrog nebo klášter Morača, který se nachází u silnice od Podgorice, hlavního města do Durmitoru. Oba stojí za to navštívit.

Do hor

I pro aktivnější povahy je v Černé Hoře myšleno. Milovní výletů a výšlapů by měli určitě zavítat do Národního parku Durmitor. Výchozím bodem může být třeba městečko Žabljak v horských výšinách, jehož dominantou je 172 metrů vysoký a 365 metrů dlouhý most přes kaňon řeky Tary nebo kemp Mlynski potok. Od Mlinského potoka se vydejte třeba k Ledové jeskyni nebo Černému jezeru. Kolem něj vede i naučná stezka.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *