Řecko

Dovolená v Řecku i za špatného počasí

K moři sice jezdíme proto, abychom chytali bronz a užívali si slunce. Občas se však stane, že místo slunce je jen déšť.  Jak se tedy zabavit v destinaci, kde zrovna počasí nepřeje? To se dozvíte v následujícím článku, který se bude týkat tentokrát dovolené v Řecku.

Ostrov Korfu

I císařovna Sissi  považovala ostrov Korfu, jakožto nejsevernější ostrov Řecka za nejkrásnější místo na světě. Proto si zde také zřejmě nechala postavit zámek Achillion, který můžete navštívit. Při prohlídce uvidíte její ložnici, kapličku, pracovnu i zahradu s krásným výhledem na moře. Pokud vás zajímá jak žili staří Korfané, zavítejte do Casa Parlante ve městě Kerkyra. Nachází se tam voskové figuríny, které vypadají jako živé a představují život Korfanů před 100 lety. Pokud nejste moc příznivci historie, ale máte rádi pivo, navštivte minipivovar u vesničky Arillas. Každou sobotu mezi 10. A 12 hodinou prchají prohlídky po pivovaru i s ochutnávkou. Za vyzkoušení stojí tmavé nebo medové pivo.

Minojská Kréta nebo Kefalonia

Kefalonia je další z ostrovů patřící Řecku.  Tento ostrov je zajímavý hlavně svým podzemím. V jedné krápníkové jeskyni se totiž nachází koncertní sál, který není určen jen předním umělcům, ale i návštěvníkům. Ti si mohou akustiku toho sálu vyzkoušet na vlastní kůži. Místo, kde se zrodila Evropská civilizace je Kréta a město Heraklion. Vy si tak můžete projít největší archeologickou památku na tomto ostrově, kterou je palác Knóssos, kde byl údajným vězněm Minotaurus. Nedaleko paláce je také rodinný park s dinosaury v životní velikosti.

Rhodos a akvárium

V severní části řeckého Rhodosu, kde se míchá Středozemní moře s Egejským, byla postavena Italskými zástupci ve 30. letech 20. století hydrobiologická stanice. Ta však od roku 1963 slouží jako Akvárium. Nádrže připomínají podmořské jeskyně, ve kterých najdete mnoho druhů nejrůznějších vodních živočichů, od mořských želv, přes ryby až po bezobratlé živočichy.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *