Letošní ročník akce Ukliďme Česko je rekordní. A zahálet se nebude ani na podzim

Odpadky

Ukliďme Česko: Čechům ani Moravákům rozhodně není jejich okolí lhostejné. Letošní zájem o dobrovolnické úklidy byl opravdu rekordní. Dosvědčují to i mnohá čísla. Tak například úklidy na jaře letos proběhly na více jak 4 000 lokalitách.

To není úplně špatné číslo, že? A podařilo se při nich odstranit z přírody, měst a obcí na 1800 tun odpadů. Několik jednotlivých akcí připadá dokonce i na prázdninové termíny, kdy bychom spíše čekali, že lidé budou raději odpočívat. A těšit se lze i na podzimní akci.

Podzimní akce Ukliďme Česko

„Letos nás čeká ještě podzimní kolo s hlavním termínem 17. září, kdy se koná již tradiční Celosvětový úklidový den. Jsme sice po rekordním jaru komplet „rozebraní“ co se týká úklidového materiálu, ale v omezené míře budeme schopni pytle a rukavice pro organizátory podzimních akcí zajistit. I díky tomu, že se mezi partnery akce pro podporu Celosvětového úklidového dne přidala Skupina Saint-Gobain a řada dalších firem vyslyšela naše SOS a darovala nám volné zásoby pracovních rukavic. … Pokud se hodláte k podzimní úklidové vlně přidat, s registrací vzhledem k prázdninám a dovoleným rozhodně neotálejte“, říká jeden z organizátorů, Radek Janoušek ze spolku Ukliďme Česko.

Pták odpadky

Foto: Pixabay

Kdo se může akce zúčastnit

Tento unikátní počin je určen pro všechny, kdo mají občas chuť si nejen zanadávat, ale třeba při dovolenkových výletech i přiložit ruku k dílu. Pokud vám tedy nevadí občas jednoduše uklidit nepořádek po druhých, pak si určitě přijdete na své. A to kdekoliv, v aplikaci www.KAMsNIM.cz, například zjistíte, kde najdete nejbližší WC, zdroj pitné vody a samozřejmě také nezbytné odpadové nádoby na jejich, či sesbíraný odpad. Přispět svým malým dílem ke krásnějšímu prostředí okolo nás tak můžete opravdu kdykoliv a kdekoliv.

Zdroj: Rekordní Ukliďme Česko | Protext – PR služby ČTK, https://www.worldcleanupday.org/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.