Cestování

Levnější cestování? Jde to!

Levné cestování nemusí nutně znamenat špinavou nebo nepohodlnou dovolenou. Nízko nákladové cestování bývá právě dobrodružnější. A jak za málo peněz odcestovat do zajímavých destinací?

Levné letenky

V prvé řadě zkuste nevyhledávat letenky do určitých destinací, ale spíše podle cen. Když ve vyhledávači letenek zadáte jen místo odletu a cílovou destinaci nekonkrétní, takže kdekoliv, uvidíte, jaké divy se začnou dít. Hledejte letenky také v soukromém režimu v prohlížeči. Rezervační portály si totiž pamatují předchozí vyhledávání a podle toho filtrují i ty další lety, které by se vám mohly líbit. Pokud navíc zjistí, že jste projevili zájem, začnou letenky zdražovat, abyste si je co nejdříve koupili.

Levné cestování a denní rozpočet

Levné letenky bychom měli, ten si jen sestavit před odjezdem denní rozpočet a k němu přičíst jednorázové výdaje. Tím získáte celkové náklady cesty.  V rozpočtu samozřejmě nesmí chybět náklady na ubytování, dopravu, jídlo a zábavu včetně vstupů.  Vyplatí se také cestovat do zemí, kde budou nízké denní náklady, protože i když ušetříte na letence a zaplatíte majlant v dané zemi, nic neušetříte. Někdy je lepší dát o něco více za letenku a vycestovat do zemí, kde si i za málo peněz budete moci žít jako králové.

Kde se dá ještě ušetřit

I na ubytování se dá hodně ušetřit, třeba výměnou hotelu za hostel, který je daleko levnější variantou.  Co se týká kapesného, využijte místo směnáren bankomat. Ve většině zemí bývá výběr peněz z bankomatu levnější než ve směnárnách. Před odjezdem je dobré si zjistit, jaký poplatek si vaše banka účtuje za výběry v zahraničí. Některé poskytují výběry zadarmo, u jiných se poplatek může pohybovat v řádech desítek korun. Ušetřit se dá i na jídle, tím nemyslíme v množství jídla, ale v tom, kde budete jíst. Pokud se vyhnete čistě turistickým ulicím v centru a vyhledáte nějakou restauraci o kousek dál, ušetříte spoustu peněz.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *