Lago di Garda

Nejkrásnější italská jezera

Itálie toho nabízí mnohem víc, než jen průzračné moře a písečné pláže. Oblast jezer se táhne celkem přes čtyři regiony. Půvabné vodní plochy nebývají tak vytížené jako přímořské oblasti – a vydat se v nich můžete třeba i po stopách bondovek.

Největší jezero Itálie – Lago di Garda

V zeměpisných atlasech ho najdeme spíše pod názvem Gardské. Leží nedaleko měst Miláno a Verona. S rozlohou 370 km2 je tak velké, že si na své přijdou i milovníci windsurfingu, ale i dalších adrenalinových sportů.

V jeho blízkosti se navíc nachází mnoho antických památek, kaváren a citroníků – prostě taková malá esence Itálie na každém kroku. Nejlépe se s kouzlem Lago di Garda seznámíte na kole, stačí zamířit na některou z četných cyklostezek. A kdo ví, možná budete brázdit stejná místa, na kterých hledal ještě nedávno úkryt Benito Mussolini se svou milenkou.

Lago Maggiore – inspirace pro básníky

Své knihy zde psali takoví velikáni jako Goethe, Flaubert nebo Hemingway. Není divu, vždyť u Lago Maggiore se můžete bez nadsázky opalovat pod palmami, a přitom hledět na majestátní vrcholky zasněžených Alp.

Největší zážitek vás však čeká při cestě na Boromejské ostrovy Isola Pescatori, Isola Bella a Isola Madre, ležící ve středu jezera. Nádherné zahrady, ukrývající množství útulných kavárniček a honosných vil, vám dozajista učarují. Typičtí jsou pro ně bílí pávi, volně se potulující mezi hosty.

Lago di Como

Milovníci bondovek a romantiky nedají dopustit na Lago di Como

Komské jezero si na stříbrném plátně se vší parádou zahrálo hned dvakrát. Nejdříve v dramatu Měsíc u jezera s Umou Thurman (1995), a posléze v bondovce Casino Royale s Danielem Craigem (2006). Tyrkysová voda jezera však láká celebrity i dnes, svou letní vilku tu má například i George Clooney.

I okolí Komského jezera lemuje množství cyklotras, opravdoví vyznavači romantiky však nedají dopustit na trajekt. Díky němu navštívíte i místa, na která byste se jinak dostali jen velmi obtížně.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

2 komentáře

  1. Pavel Sedlak Odpovědět

    Pane Stepane, nejen ze z Vaseho „clanku“ se neznaly ctenar nedozvi prakticky nic, navic uvadite blaboly jako napr., ze Gardske jezero omyva brehy Milana, vzdaleneho pres 100km od jezera.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *