Lago di Garda
08/02/2019
Kategorie: Aktuality, Novinky, Tipy a triky

Nejkrásnější italská jezera

Itálie toho nabízí mnohem víc, než jen průzračné moře a písečné pláže. Oblast jezer se táhne celkem přes čtyři regiony. Půvabné vodní plochy nebývají tak vytížené jako přímořské oblasti – a vydat se v nich můžete třeba i po stopách bondovek.

Největší jezero Itálie – Lago di Garda

V zeměpisných atlasech ho najdeme spíše pod názvem Gardské. Leží nedaleko měst Miláno a Verona. S rozlohou 370 km2 je tak velké, že si na své přijdou i milovníci windsurfingu, ale i dalších adrenalinových sportů.

V jeho blízkosti se navíc nachází mnoho antických památek, kaváren a citroníků – prostě taková malá esence Itálie na každém kroku. Nejlépe se s kouzlem Lago di Garda seznámíte na kole, stačí zamířit na některou z četných cyklostezek. A kdo ví, možná budete brázdit stejná místa, na kterých hledal ještě nedávno úkryt Benito Mussolini se svou milenkou.

Lago Maggiore – inspirace pro básníky

Své knihy zde psali takoví velikáni jako Goethe, Flaubert nebo Hemingway. Není divu, vždyť u Lago Maggiore se můžete bez nadsázky opalovat pod palmami, a přitom hledět na majestátní vrcholky zasněžených Alp.

Největší zážitek vás však čeká při cestě na Boromejské ostrovy Isola Pescatori, Isola Bella a Isola Madre, ležící ve středu jezera. Nádherné zahrady, ukrývající množství útulných kavárniček a honosných vil, vám dozajista učarují. Typičtí jsou pro ně bílí pávi, volně se potulující mezi hosty.

Lago di Como

Milovníci bondovek a romantiky nedají dopustit na Lago di Como

Komské jezero si na stříbrném plátně se vší parádou zahrálo hned dvakrát. Nejdříve v dramatu Měsíc u jezera s Umou Thurman (1995), a posléze v bondovce Casino Royale s Danielem Craigem (2006). Tyrkysová voda jezera však láká celebrity i dnes, svou letní vilku tu má například i George Clooney.

I okolí Komského jezera lemuje množství cyklotras, opravdoví vyznavači romantiky však nedají dopustit na trajekt. Díky němu navštívíte i místa, na která byste se jinak dostali jen velmi obtížně.

2 komentářů
  1. sajlor@seznam.cz'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *