Lisabon

Lisabon: Neskutečné množství památek i zážitků

Hlavní město Portugalska určitě stojí za to navštívit. Jako mnohá evropská velká města nabízí řadu památek, ale i zážitků nebo třeba příležitosti ochutnat výbornou místní kuchyni. Dnes se přeneseme na Pyrenejský poloostrov a ukážeme, co vám může právě Lisabon nabídnout. Pojďme tedy na to!

Mnoho památek

Toto město vám nabízí neskutečnou podívanou. To také dokládá množství památek, které můžete zde navštívit. Jednou z významných míst v Lisabonu je například hrad sv. Jiří. Tato, původem maurská, pevnost pochází z 11. století. A za návštěvu opravdu stojí. Můžete se zde kochat unikátními středověkými kulisami i vyhlídkou na historické jádro. Všude je zde také přítomný odkaz Sebastia José de Carvalha e Melo, známého také jako markýz Pombal. Jde o národního hrdinu, který vystavěl Lisabon v 18. století po ničivém zemětřesení. Připomíná jej například palác Chiado. Dnes se zde pro turisty nachází restaurace a bar.

Chuť Portugalska

Všudypřítomná je také po celém Lisabonu portugalská kuchyně. Pokud patříte mezi turisty, kteří si vychutnávají právě tyto aspekty cestování, toto město je přímo pro vás. Mnoho restaurací je zde otevřeno do pozdních nočních hodina a často se také nacházejí ve starých továrních prostorách. O zážitky je tedy postaráno. Typické portugalské kuchyni pak dominují mořské plody, které se podávají v obrovských porcích. Pozitivem pak je, že cena je srovnatelná nebo dokonce nižší než v České republice.

Tržnice Campo de Ourique

Chcete-li v Lisabonu nakupovat, určitě vám doporučujeme tržnici Campo de Qurique. Nakoupíte zde levně a kvalitně. Naleznete tady suroviny i upravené místní speciality, vino a další produkty. Doporučujeme ochutnat například krevety a temperované fazolové lusky. No a pokud se po tržnici porozhlédnete pořádně, uvidíte mnoho pokrmů připravovaných na asijský způsob smažení v těstíčku. Málokdo však ví, že tento způsob není japonský ale právě portugalský.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *