Lodní kufr nepotřebujete aneb Jak se efektivně sbalit

kufry

Pomalu nám nadchází čas dovolených. Ať už kvůli pandemii vyrazíte za krásami Čech a Moravy nebo zkusíte vycestovat za mořem, jedna věc pro bude důležitá pro všechny stejně. Balení. Zdá se to jako jednoduchá záležitost, ale pokud nechcete cestovat s přetékajícím lodním kufrem nebo nacpanou krosnou, zkuste se držet několika následujících rad.

Velký kufr – velké starosti

První rada se týká už výběru zavazadla. Většinou to totiž bývá tak, že čím větší kufrvětší kufr si koupíte, tím více věcí (a mnohdy zbytečných) do něj nastrkáte. Volte proto raději menší typ a nejlépe s pevnými skořepinami, ať hezky drží tvar. Doma si potom sepište seznam, jaké věci si s sebou chcete vzít. A pak ho proškrtejte. Všechny věci, které chcete jen „pro případ, že bych to potřeboval/a“, ve skutečnosti nemusíte vůbec brát. Pokud je budete vážně potřebovat, koupíte je na místě. To se týká především nás, dámy. Troje lodičky nejsou na dovolené vážně nutné.

sbalenoSbaleno: foto Unsplash

Jako skládačka

Teď přichází na řadu ten moment, kdy je třeba věci z předchozího seznamu pečlivě uložit do zavazadla. Zkuste na to jít ale trošku jinak než doposud. Věci neskládejte na plocho, ale srolujte je to do ruliček (například do triček můžete ještě zarolovat spodní prádlo). Ponožky zase můžete nacpat dovnitř bot. Všechny tyto drobnosti vám ušetří spoustu místa. Toužíte-li po více organizovaném zavazadle, můžete zainvestovat do organizérů (najdete je pod názvem packing cubes). Výborně se hodí na uchování elektroniky, nabíječek a sluchátek pěkně pohromadě.

Významnou kapitolou je také kosmetika. Milé dámy, tahat s sebou obrovskou lahev micelární vody je nesmysl. V drogeriích koupíte sadu malých plastových lahviček a obalů přímo v taštičce a své kosmetické nezbytnosti do nich jednoduše přelít. Na krátké cesty se hodí i nepoužitá pouzdra na kontaktní čočky, která mohou sloužit na uchovávání krému.

Zlaté pravidlo nakonec

Vždy si berte jedny ponožky a jedno spodní prádlo navíc! Pokud existuje nějaké pravidlo, kterého by se měl držet každý cestovatel, pak je to určitě tohle. Nikdy totiž nevíte, do čeho šlápnete a po čem se vám udělá špatně.

Zdroj info: nytimes.com

Kufry: Náhledové foto Pixabay

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.