Lublaň sice nenabídne klasické turistické trháky, ovšem za návštěvu rozhodně stojí

Lublaň: Existují hlavní města, o jejichž památkách máme jakés takés povědomí – a pak ta, pro které to neplatí. A právě slovinská Lublaň se u většiny lidí řadí právě do té druhé skupiny.

A to je rozhodně škoda, protože Lublaň má rozhodně co nabídnout. Na své si přijdou milovníci dobrého jídla, ale i ti , co při cestování dávají přednost zajímavým památkám. A na co se tedy můžete těšit?

Prohlídku začnete v centru města

Pokud nevíte, kde začít s poznáváním Lublaně, pak vám určitě doporučujeme hlavním náměstí alias Prešernov trg. Projdete kolem pomník asi nejslavnějšího slovinského básníka France Prešerna, minete krásně barevné zajímavé secesní domy a svou cestu zakončíte v kostele zvěstování Panny Marie. Milovníkům romantiky a krásných výhledů na město by pak určit neměl uniknout most Tromostovje.

Foto: Pixabay

A protože se Lublaň rozkládá podél říčky Lublanice, můžete si zaplatit i projížďku na lodi a užít si výhled na tuto sympatickou metropoli z docela jiné perspektivy.

Pro gastronadšence jsou ideální pátky

A proč? Protože právě v tento den se na Plečnikově tržnici pořádá velký gastrofestival Odprta kuhna. A rozhodně se máte na co těšit. K mání nebudou jen regionální speciality, ale i to nejlepší z okolní kuchyně. Mnohdy se tu objevují i kuchaři vyhlášených slovinských restaurací. Po další dny je tu pak možné navštívit bohatě zásobený zeleninový a ovocný trh. Rozhodně jde tedy o něco, co byste si při návštěvě hlavního města Slovinska neměli nechat ujít.

Zdroj: https://www.cestujlevne.com/pruvodce/slovinsko/lublan/co-videt, https://www.objevuj-slovinsko.cz/prodlouzeny-vikend-v-lublani/, https://www.cestovinky.cz/clanek/co-videt-v-lublani-neobvykly-kostel-hrad-nebo-tri-mosty-na-jednom-miste, https://www.cklub.cz/pruvodce/slovinsko/lublan. https://www.cestyposvete.cz/lublan.html

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.