Pancíř

Lyžování na Pancíři

Nevíte kam letos za sněhem? Rádi byste si dobře zalyžovali, ale nechcete trávit dlouhé hodiny na cestě? Co třeba Šumava a lyžování na Pancíři?

Pancíř

Vrchol Pancíř s nadmořskou výškou 1214 m, najdeme 5 kilometrů od Železné Rudy v  Pancířském hřbetu na Šumavě. Pokud na Šumavu budete cestovat například z hlavního města Prahy, ujedete 180 kilometrů a z Plzně jen 85 kilometrů. Než se ale na cestu vydáte, nezapomeňte nahlédnout na stránky střediska a díky webkamerám se ujistit, že počasí na Pancíři přeje lyžování nebo výletům. Dominantou vrcholu je lanovka na Pancíři, která patří k nejstarším sedačkovým lanovkám v České republice. Navštívit ji můžete jak v zimě, tak třeba v létě.

Lyžování

Lyžuje se na vrcholu Pancíře, kde je 780 m dlouhá sjezdovka se střední obtížností. Na vrchol se dostanete jednomístnou lanovkou z mezistanice Hoffmanka. Dalším místem pro lyžování je pod spodní částí lanovky. Pod lanovkou se nachází 1,5 kilometrů dlouhá sjezdovka s mírnou obtížností. Na úpatí Pancíře na Godlhofu pod Hofmankami se tyčí 300 metrový svah. Bohužel v místě není možnost parkovat a musíte jít pěšky. Posledním místem, kde si můžete zalyžovat, je Weisova louka. Louka je určena především pro ty, kteří se chtějí teprve naučit lyžovat, tedy pro děti a začátečníky. Pancíř má, ale špatnou zprávu pro snowboardisty. Středisko totiž není pro snowboard uzpůsobeno. Naopak pro běžkaře nabízí několik tratí, třeba od parkoviště ve Špičáckém sedle k Černému jezeru nebo z mezistanice Hofmanky lanovky do Železné Rudy.

Kam po lyžování

Pokud nebudete zrovna lyžovat, určitě si udělejte výlet na samotný vrchol Pancíře a rozhlednu. Uvidíte krásy Šumavy nebo daleké Bavorsko. Při dobré viditelnosti se můžete dokonce pokochat výhledem až na Alpy. U rozhledny je také restaurace, kde je možnost se občerstvit a nabrat síly na další lyžování.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *